Son Dakika Haber

Yıldırım Demirören: Centilmence Mücadele Umarım Sezon Sonuna Kadar Sürer

 

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, nefeslerin tutulduğu Fenerbahçe - Galatasaray derbi maçının olaysız tamamlanmasını memnuniyetle karşıladıklarını söyledi. Ezeli rekabetteki son maçın centilmence geçmesinin herkesi sevindirdiğini dile getiren Federasyon Başkanı, her iki takımın oyuncularına, teknik heytlerine, taraftarlara ve medyaya çok teşekkür ettiğini aktardı.

Süper Lig ve Birinci Lig maçları naklen yayın ihalesinin ardından gazetecilerin sorularını cevaplayan Yıldırım Demirören kavga ile bir yere varılamayacağını vurguladı. Futbolun bir hata oyunu olduğunu, doğru yolun ise hatayı görüp doğruya yönelmekten geçtiğini hatırlatan Yıldırım Demirören, Futbol Federasyonu olarak tüm kulüpleri bu yaklaşımı aşılamaya çalıştıklarını  kaydetti. Bu çabalarının meyvelerini almaya başladıklarını dile getiren Federasyon Başkanı Demirören, Fenerbahçe – Galatasaray maçında da bunu bir ölçüde gördüklerini bildirdi.

Süper Lig'deki mücadeleye değinen Yıldırım Demirören, ligin zirvesinde oturan Medipol Başakşehir'in, zirve yarışında yer alan Galatasaray ve Beşiktaş'ın, derbi galibiyetiyle 'bu yarışta ben de varım' diyen Fenerbahçe'nin ve arkalarından takip eden Bursaspor'un centilmence bir mücadele sergilediğini kaydetti. Bu durumun Süper Lig'in kalitesini de artırdığını vurgulayan Demirören, bu güzel tablonun sezon sonuna kadar devam etmesini ve hak eden takımın şampiyonluk kupasına almasını temenni ettiğini aktardı. Başkan Demirören, Türk takımlarının Avrupa kupalarındaki mücadelelerini de övdü. Takımların elde ettikleri başarılarla Türk futboluna artı puan kazandırdıklarını bildirdi.

İhale, Türk Ekonomisine Ve Futboluna Güvenin Göstergesi
Yıldırım Demirören, Süper Lig ve TFF 1. Lig'in yayın haklarıyla ilgili ihale hakkında da konuştu. İhalede bekledikleri ve hesap ettikleri rakamlara ulaşıldığını dile getiren Demirören, yıllık 500 milyon dolar artı KDV ödeme taahüdüyle ihaleyi kazanan Digiturk'e teşekkür etti. Şirketin, bu derece yüksek bir meblağı vermesi kabul etmesinin, Türk ekonomisine ve Türk futboluna duydukları güveni gösterdiğini anlattı. Bundan futbol kulüplerine daha çok iş düştüğünü belirten Federasyon Başkanı, marka değerlerini daha yukarılara taşımak için çaba göstereceklerini söyledi. Futbol kulüplerinin bu ihale sonucu artacak gelirlerini, mali yapılarını güçlendirmek için kullanmaları gerektiğini hatırlanan Yıldırım Demirören, Federasyon olarak denk bütçede ısrarlı olacaklarını bildirdi.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.