Son Dakika Haber

Yeni Malatyaspor'lu Azubuike İçin Galatasaray Devreye Girebilir

Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş son dönemlerde yaptıkları girişimlerle isimlerinden sık sık söz ettiriyorlar. Kadro yapılanmasına erken başlayan takımlar, transfer listelerini oluşturdu. Geçtiğimiz günlerde stoper için bir lise oluşturan Igor Tudor, bu sefer de genç oyuncuları hedefine aldı. Galatasaray, orta saha kısmında sıkıntı yaşadığı için yeni listesinin arasına Yeni Malatyaspor’da forma giyen genç bir oyuncuyu ekledi.

Yeni Malatyaspor’un başarılı orta saha oyuncusu Azubuike, Galatasaray’ın transfer listesine girdi. Teknik direktör Igor Tudor, oyuncunun genç ve hareketli olmasını beğendi. Bu görüşünü kulübe bildiren teknik adamı, oyuncuyu kesin olarak istediğini raporladı.

Kulüp yöneticileri, Tudor’un bu isteği üzerine oyuncuyu inceledi ve transfer listesine 19 yaşındaki ismi ekledi. Gelecek sezon için çalışmalara erken başlayan Galatasaray, özellikle genç oyunculardan oluşan bir kadro kurmanın planlarını yapıyor. Bu nedenle de Igor Tudor’a büyük iş düşüyor.

Galatasaray, özellikle bu sezon stoper ve orta saha bölümlerinde bir hayli sıkıntı yaşayarak mağlubiyetler almıştı. Yapılan listeye göre, genç ve hareketli oyuncular Galatasaray’a alınacak. Igor Tudor, geçtiğimiz hafta da yönetime stoper listesini sunmuştu. Stoperleri inceleyen yönetim, Tudor’a hak verdi ve oyuncularla temasa geçebilmek için gereken işlemleri başlattı.

Fatih Terim Gibi

Geçtiğimiz A Milli takım mücadelelerinde, Fatih Terim alt liglerde oynayan oyunculara yönelmişti. Genç ve dinamik bir kadro sayesinde galibiyetler alan Fatih Terim, gençlere fırsat verilmesini uygulamalı olarak göstermişti. Terim, daha sonra yaptığı açıklamalarda da genç yeteneklere tekrar fırsat verileceğini açıkladı. Galatasaray’ın da listesine baktığımızda son günlerde genç ve dinamik oyunculardan oluşan bir liste olduğunu rahatlıkla görebiliriz.

Son olarak Igor Tudor, Yeni Malatyaspor’lu Azubuike’yi istiyor. Yönetimin de bu duruma onay vermesiyle beraber, Yeni Malatyaspor ile iletişim kurulması bekleniyor. Yoğun şekilde şampiyonluk peşinde koşan Yeni Malatyaspor’a bu hafta Galatasaray’dan görüşme teklifi gidebilir.

Yeni Malatyaspor, bu sezon Süper Lig merdivenlerini tırmanıyor. Önümüzdeki sezon büyük ihtimalle Süper Lig’e girecek olan Yeni Malatyaspor’un oyuncularıyla da ilgilenilmeye başlandı.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.