Son Dakika Haber

Transfer İçin Artık El Sıkışıldı! Yıldız Oyuncu Resmen Gidiyor

Günlerdir hakkında çıkan dedikodulara hiçbir şekilde açıklama yapmayan Bruma, bugün itibariyle Leipzig takımına transfer oldu. Sorumluların günlerdir görüşmesinden sonra fiyatta uzun müddet anlaşamayan taraflar, son olarak anlaşmaya vardılar. Gerekli birimler, Bruma’nın son maçına çıkacağını açıkladılar.

Catio Balde Konuştu

Portekizli oyuncunun menajeri Catio Balde, Portekiz’de bir kanala açıklama yaptı. Menajerin açıklamalarına göre Bruma, gelecek sezonda Galatasaray formasının altında mücadele etmeyecek. Sezonda son maçına çıkacak olan Bruma, gelecek sezonda resmen Leipzig takımına transfer olacak. Balde’nin Bruma hakkındaki açıklamaları ise şöyleydi: ‘’Kulüpler, uzun bir uğraş sonucunda aralarında anlaştılar. Bruma, Cumartesi günü Galatasaray adı altında son maçına çıkacak. Ufak tefek pürüzler kaldı. O pürüzlerin de ortadan kaldırılmasından sonra oyuncum tamamen Leipzig ekibine transfer olacak.’’

Ücret Konusunda Açıklama Yapılmadı

Açıklama yapan menajer, ücret konusunda herhangi bir açıklama yapmadı. Sorulan ücret sorularını farklı şekilde çarpıtan Balde, renk vermekten çekindi. Bonservis bedeli hakkında resmi bir açıklama yapılmasa da bu konuyla alakalı Avrupa’dan birçok iddia gelmeye devam ediyor. İddialara göre Leipzig, Bruma için 18 milyon Euro ödeyecek.

Bruma’nın Galatasaray Performansı

Bruma, Galatasaray’da forma giydiği sürece büyük işlere imza atmıştı. Süratiyle rüzgarın oğlu lakabını takmayı başaran Bruma, 36 resmi karşılaşmaya çıktı. 36 karşılaşmada 11 gol atmayı başaran genç yetenek, 8 asist yapmayı da başardı.

Bruma Genç Olmasına Rağmen Gönderildi

Önümüzdeki sezonda genç bir yapılanma içerisine girmek isteyen Galatasaray, Bruma’yı neden gönderdi, hala bilinmiyor. Genç ve hızlı olmasına rağmen Galatasaray’dan gönderildiğine göre takım içerisinde bir problem yaşanmış olabilir. Çünkü Galatasaray, gelecek sezonda Bruma gibi oyuncuları kadrosuna katmak istiyor. Bu konu hakkında bu zamana kadar Bruma’dan ve yönetimden açıklama gelmedi. Transferin bitmesine yakın böyle  bir durum varsa, mutlaka ortaya çıkacaktır.

 

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.