Son Dakika Haber

Trabzonspor Lig’den Çekiliyor!

Trabzonspor Basketbol Kulübü, yaşanmakta olan ekonomik sıkıtılar sebebiyle ve bunların bir türlü aşılamaması neticesinde Türkiye Basketbol Ligi’nden çekiliyor.

Bir açıklama yayınlayan kulüp, durumdan üzüntü duyduklarını belirtti. Kulübün konuya ilişkin açıklaması şu şekilde:

“Günlerden beri herkesin beklemekte olduğu ve tahmin ettiği açıklamayı sizlerle paylaşıyor olmaktan üzüntü duyuyorum. Ne yazık ki, Trabzonspor Basketbol Kulübümüz, 2018-2019 yılında ligde yer alamayacaktır. Yıllardır oluşan maddi yükler, küresel boyuttaki ekonomik kriz ve döviz kurlarının yükselişi bir takım aşamayacağımız sıkıntılar doğurmuştur. Sponsor bulmak adına ciddi çalışmalar yaptık. Ancak kulübün sorunlarına çözebilecek düzeyde bir maddi kaynak bulamadık. Bu açıklamayı son dakikaya kadar bekletmemizin sebebi geçtiğimiz haftaya kadar sponsor arayışlarımızın sürmesidir. Fakat, yaptığımız tüm görüşmeler ve girişimler sonuçsuz kalmıştır.

Kuruluşundan bu yana kulübe hizmet etmiş herkese bu vesileyle bir kez daha teşekkür ederiz. Sayısı yüzlere varan bir grup insan gecesini gündüzüne katarak bordo mavili renkler için çalışıp çabaladı. Tel amacımız takımımızın layık olduğu şekilde temsil edilmesiydi. Bu çabalar neticesinde unutulmaz finaller oynadık. Coşkulu galibiyetler aldık. Kızdığımız, üzüldüğümüz, hayal kırıklığı yaşadığımız dönemlerimiz oldu. Ama her zaman omuz omuza pes etmeden lige tutunmayı başardık. Sahada bükülmeyen bileğimizi şimdilik ekonomik sorunlar büktü. Fakat hala pes etmiş değiliz. Altyapı düzeyinde faaliyetlerimiz sürecek. Trabzonlu gençlerin basketbol sevdasına destek olmaya devam edeceğiz. Şartlar düzeldiği an, bu kenti gururlandıracak şekilde Trabzonspor profesyonel ligdeki yerini alacaktır.

Yaşanan bu sıkıntılı dönemde bizden desteklerini esirgemeyen Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu ve Basketbol Federasyonu CEO’su Ömer Onan’a bütün kalbimizle teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Yeniden görüşmek üzere!"

Kıvanç Kurgulu (kivanc@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Diğer Sporlar" alanında içerik editörü. Hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.