Son Dakika Haber

Şenol Güneş Göndereceği Oyuncuları Belirledi

Beşiktaş, yeni sezon çalışmalarına erken başladı. Yeni sezon için gönderilmesi gereken oyuncularla sözleşme yenilemeyeceğini açıklayan Şenol Güneş, transfer için de çalışmalara yoğun şekilde başladı. Şimdiden Scout ekibini hazırlayan ve sık sık gönderen Şenol Güneş, son olarak takımdan ayrılacak 7 kişinin de isimlerini açıkladı.

Yönetimin, ayrılacak oyuncular için Şenol Güneş’ten rapor istemesiyle birlikte Şenol Güneş kısa süre içerisinde gidecek isimlerin raporlarını hazırlayarak yönetime sundu.

Listenin başına kaleci Boyko, Milosevic ve Franco’yu ekleyen Güneş, Ömer Şişmanoğlu’nun da takımdan ayrılacağını söyledi. Ömer Şişmanoğlu, sezon sonu ayrılacağı için başarılı teknik adam Mustafa Pektemek’in kampa katılmasını istedi. Kampa katılacak olan Mustafa Pektemek, Şenol Güneş takibinde olacak. Teknik adam kamp durumuna bakarak, oyuncunun sezon sonundaki kaderini belirleyen kararını verecek.

Şenol Güneş’in sunduğu rapora göre Rhodolfo da kesinlikle takımda düşünülmüyor. Oyuncunun katkı sağlamadığını düşünen teknik adam, sezon sonunda Rhodolfo’yu kesinlikle takımdan gönderecek. Bunun yanı sıra Veli Kavlak da bileti kesilen isimler içerisinde yer alıyor. Şenol Güneş, sezon sonunda Veli Kavlak’ın da takımda kalmasını istemiyor.

Aras Özbiliz ve Ömer Şişmanoğlu da takımdan gönderilecek diğer isimler. Ömer Şişmanoğlu, kesin gönderileceği için Mustafa Pektemek kampa katılacak. Kamp sırasında da Şenol Güneş, Mustafa Pektemek için kararını verecek.

Akıllarda diğer bir isimi olan Demba ba ‘nın durumu henüz net değil. Şenol Güneş, oyuncunun gidip gitmemesine sezon sonunda karar verecek.

Gökhan İnler ise, kesin olarak sezon sonu takımdan gönderiliyor. Bütün bu isimlerin arasında Caner Erkin ismi de aranıyor. Caner Erkin’in değerlendirmesini yapan Şenol Güneş, oyuncunun takımda kalmasını istiyor. Yine de Caner Erkin için karar, sezon sonunda verilecek.

Son olarak Atınç Nukan’ın takımdan ayrılması da söz konusu. Takımda kiralık olarak kalabileceğini belirten Güneş, genç oyuncu için yine de sezon sonu değerlendirmesi yapacak. Sezon sonuna kadar oyuncuyu yakın takibe alacak olan teknik adam, sezon sonunda kesin kararını yönetime bildirecek.

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.