Son Dakika Haber

Rekor Galatasaray'dan Geliyor

Sarı-Kırmızılılar, 20 bin kombine bilete ek olarak 15 binin üzerinde satış yaptı. Galatasaray yarın TT Arena’da sezon rekorunu kırmak için hazırlıklara başladı. Vodafone Arena’da oynanılan Beşiktaş-Galatasaray derbisin de en yüksek seyirci sayısına ulaşarak 37 bin 500 kişi olmuştu.

Galatasaray- Antalyaspor arasında yaşanılacak bu karşılaşma da 40 bin kişin olması bekleniyor.Sarı-Kırmızılı kulüp başkanı Dursun Özbek, tüm taraftarlara çağrıda bulunarak 52 bin kişinin stadı tamamen doldurmasını istemişti. Galatasaray’ın kulüp patronu bu istek doğrultusunda rekor kırmak istediklerini dile getirdi.

Fiyatlar 30 TL’den Başlıyor

Biletlere olan taraftarların bu ilgisinde takımın iyi performansı, ligde yaşanan zirve iddiası, maç saatinin 16.00’da olması ve fiyatların 30 TL’den başlaması önemli faktörler oluşturdu.

Geçen sezonda yapılan hatadan dönülüp kulüp yöneticileri bundan sonra bilet fiyatlarını daha uygun seviyelerde tutup tribünlerin dolmasını sağlamayı planlıyor. Galatasaray taraftarı ise bu durumdan son derece memnun gözüküyor.

Galatasaray'ın Antalyaspor ile Oynayacağı Maç Öncesi Değerlendirmeler

Galatasaray bu sezon çok farklı standartlarda yükseldiğini söylemek lazım nokta transfer işlemleri gerçekleştirdiler. Geçen sene yanlış icraatlardan dolayı taraftar ile yönetim, taraftarla takım arasında çok ciddi mesafeler oluşmuştu. Bu sene daha doğru icraatlar gerçekleştiren Galatasaray, doğal olarak takımla taraftar arasındaki 1 yıllık süren küslük bitti ve barıştılar. Galatasaray için bu konu Lig’de tahkik tahtasında yandıkları kadar önemli bir konudur.

Galatasaray için ayrıca baskının diğer ana hatları da var.Galatasaray’ın yükselen oyun temposu ve  oyun içerisinde Tolga’nın, Wesley Sneijder’in, Buruma’nın rolleri çok önemlidir.Ayrıca,Sarı-kırmızılı takımın oyun tarzı da önemli noktalardan birisi olarak yer alıyor.

 Şuan Antalyaspor’da işler çok yolunda gitmiyor gibi görünse de sahada en iyi yaptıkları şey duran top savunması, Galatasaray’ın da iyi duran top hücumu yaptığını söylemek çok mümkün değil akan oyunda da Galatasaray çok iyi durumda. Doğal olarak fotoğrafa tersinden bakıldığında Galatasaray için çok önemli bir fırsat görünüyor Antalya ile yapacağı karşılaşma esnasında.

Pas hızı çok yüksek bir takım değil belki Galatasaray ama iyi hücum eden bir takım.8 golün tamamını akan oyunda yemiş Antalyaspor’a karşı çok ters gelecek bir tarza sahip olan Galatasaray, doğal olarak bura da Tolga’dan Wesley Sneijder’in Bruma’nın çok önemli bir rol oyanayacağı bir oyun olucak. Akan oyunda çok önemli faktörler üstlenecekler aslında.

Galatasaray’ın Antalya karşısında çok net favori durumdadır.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.