Son Dakika Haber

Potanın Perileri Avrupa Şampiyonasına Katılmayı Garantiledi

Kadınlar Basketbol A Milli Takımımız, Romanya'dan gelen müjdeli haberle 2017 Avrupa Şampiyonası'na katılmayı garantiledi. Potanın perileri, eleme karşılaşmalarının tamamlanmasına bir maç kala mücadele ettiği  H Grubu'nunda liderliğini kesinleştirdi. Türkiye Basketbol Federasyonu'nun (TBF) resmi internet sitesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, İsrail'in deplasmanda Romanya'yı 62-51 mağlup etmesiyle son maçlar öncesi ay-yıldızlı takım, Avrupa Şampiyonası vizesini almayı başardı. Türk milli takımı son maçında Bosna Hersek'i Ankara'da uzatmalar sonucu 72-68 mağlup etmişti. Maçın normal süresi 61-61 berabere sonuçlanmıştı. A Milli Kadın Basketbol Takımı, son maçında ise 23 Kasım Çarşamba günü Ankara'da Romanya ile mücadele edecek. Milliler, son maçına psikolojik olarak rahat çıkacak.

Başantrenör Ekrem Memnun: Kazandık Ama İyi Oynamadık
A Milli Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Ekrem Memnun ise Bosna Hersek'i yenmelerine rağmen iyi bir oyun ortaya koyamadıklarını söyledi. Memnun, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, oyuncularının inancı ve taraftar desteğiyle sahadan galibiyetle ayrıldıklarını dile getirdi. Maça başlarken ritm düşüklüğünü tahmin ettiğini ancak bocalamanın beklediğinden bile uzun sürdüğünü aktardı. Bosna Hersek'in basketbol ekolü bulunan ülkelerinden biri olduğunu hatırlatan Ekrem Memnun, kendilerinin ise çok yumuşak bir oyun ortaya koyduğunu ve bir bir mücadelelerde etkili olamadıklarını kaydetti. Daha iyi konsantre olmaları gerektiğini vurgulayan başantrenör Memnun, oyunlarını mutlaka geliştirmek zorunda olduklarını bildirdi. Ekrem Memnun, Romanya maçına eksikliklerinin farkına vararak çıkacaklarını belirtti. Memnun, salonu dolduran başkentin coşkulu basketbol seyircisine layık bir oyun sergileyeceklerini aktardı.

Bosna Hersek: Türkiye Avrupa'da Çok Başarılı Sonuçlar Alacaktır
 
Bosna Hersek Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Goran Jovanovic ise mağlup olmalarına rağmen takımıyla gurur duyduğunu dile getirdi. Genç bir takım olduklarını kaydeden Jovanovic, salonu dolduran Türk seyircisinden ise övgüyle söz etti. Takımlarının belki de tarihinde ilk kez böyle kalabalık ve coşkulu bir seyirci önünde sahaya çıktığını söyleyen Jovanovic, Türkiye'yi çok sevdiklerini anlattı. Türk milli takımının çok sağlam bir ekip olduğunu ifade eden Goran Jovanovic, Türk ekibinin Avrupa Şampiyonası'nda çok başarılı sonuçlar elde edeceğine inandığını sözlerine ekledi.

Kıvanç Kurgulu (kivanc@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Diğer Sporlar" alanında içerik editörü. Hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.