Son Dakika Haber

Nuri Şahin Geliyor İşte Transfer Bombası!

Galatasaray, yeni transfer bombaları patlatabilmek için çalışmalarına son hızıyla devam ediyor. Trabzonspor’a Okay Yokuşlu için teklif veren sarı kırmızılı ekip herhangi bir yanıt alamayınca Borussia Dortmund forması giyen Nuri Şahin’e yöneldi. Nuri Şahin, menajeri aracılığıyla Galatasaray ile görüşmeye başladı.

Forma Şansı Bulamıyor

Tıpkı Emre Mor gibi Nuri Şahin de Dortmund’da forma şansı bulamıyor. Bu nedenle Emre Mor da takımdan ayrılmayı düşünmüştü fakat yöneticiler ve menajer bu duruma izin vermemişti. Nuri Şahin de forma şansı bulamadığı için, yeni bir takıma gitmek istiyor. Nuri Şahin’in Dortmund ile hala bir yıllık sözleşmesi de bulunuyor.

Bonservis Bedeli Yok

Galatasaray, Nuri Şahin transferi için tek şart ortaya koydu. Söylenenlere göre Galatasaray, Nuri Şahin için herhangi bir bonservis bedeli ödemeyecek. Bu durumu oyuncunun menajerine bildiren takım, menajerden de olumlu yanıt aldı. Oyuncunun menajerine göre transferde Alman ekibi büyük kolaylık sağlayabilir.

Prensip Anlaşmasına Varıldı

Galatasaray, Nuri Şahin ile ilk görüşmelerden pozitif sonuca ulaştı. Oyucunun da Galatasaray takımında forma giyme isteği bulunuyor. Menajerler de bu iş için oldukça istekli ve iki takımın arasında bağların kurulması sağlanacak. Son durum olarak oyuncuda ve menajerde herhangi bir sıkıntı yok. Önümüzdeki günlerde Dortmund takımı yöneticileri ile de görüşülecek. Büyük ihtimal Alman devi de bu transfer için kolaylık sağlayacak.

Milli Futbolcu Çok Başarılı

A milli takımında da top koşturan Nuri Şahin, oldukça atak ve seri bir oyuncu. Geçtiğimiz günlerde Galatasaray teknik direktör Igor Tudor, oyuncularının ikili mücadelelerinden şikayet etmişti. Aynı zamanda top kaptırılmasına da bir hayli kızan teknik adam, hızlı ve ikili mücadele kazanabilen bir oyuncu arayışına girmişti. Birçok transfer hamlesini gözden geçiren teknik direktör, son olarak Nuri Şahin’e gözlerini çevirdi. Nuri Şahin ve menajeriyle de büyük ölçüde anlaşma sağlandı. 28 yaşındaki oyuncunun transferinin tamamen bitmesi için de, önümüzdeki günlerde Galatasaray ve Borussia Dortmund yöneticileri görüşecek.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.