Son Dakika Haber

Nuri Şahin Ağır Sakatlık Geçirebilir

Borussia Dortmund tarafından yapılan açıklamaya göre Nuri Şahin, ciddi bir sakatlık geçirdi. Dortmund teknik direktörü, oyun sırasında sakatlanarak oyundan çıkan Nuri Şahin için son dakika açıklamalarında bulundu.

Thomas Tuchel ve ekibi, Borussia Mönchengladbach deplasmanından 3-2’lik skorla ayrıldı. Maça damgasını vuran dakika ise, Nuri Şahin’in sakatlanarak oyun dışına alındığı dakika oldu.

Maçın 22.dakikasında sakatlık geçiren ve sağlık görevlileri tarafından apar topar saha dışına çıkarılan Nuri Şahin, ağır bir sakatlık geçirdi. İlk açıklamalara göre de ayak bileğinin dış bölgesinde yırtık tespit edilmişti. Bu durum biraz içleri rahatlatsa da, teknik direktör Thomas Tuchel tarafından gelen açıklama, oyuncunun haftalar boyu forma giyemeyeceği niteliğini taşıdı.

Kırık Şüphesi Var

Maçtan sonra oyuncusu hakkında detaylı bilgi alan teknik direktör Thomas Tuchel, oyuncunun ayak bileğinde kırık olabileceğinin altını çizdi. Aynı zamanda Borussia Dortmund sportif direktörü Michael Zorc ise, oyuncunun bileği hakkında yorumlarda bulundu. Sportif direktörün yorumları şu şekildeydi: ‘’Nuri’nin ayak bileğinde şişlik ve kızarıklık oluştu. Henüz tanıyı tam koyamadık ama büyük ihtimal kırık durumu söz konusu. Eğer böyle bir şey varsa, Nuri önümüzdeki haftalarda forma giyemeyebilir.’’

Uzun süreli bir sakatlıktan henüz yeni kurtulan Nuri Şahin, sakatlığın ardından başarılı bir performans sergilemeye başlamıştı. Bu performans, kısa sürede yüksek beğeniler alacak nitelikteydi. Ancak Nuri Şahin, kısa süre sonra yeniden ağır bir sakatlık yaşayabilir.

Galatasaray İlgiliydi

Galatasaray, Nuri Şahin ile de yakından ilgileniyordu. Sezon sonuna yaklaşılırken diğer sezon için kadro yapılanmasına hazırlanan Galatasaray, Nuri Şahin ile ciddi anlamda görüşmeye hazırlanıyordu. Bu sakatlığın yaşanması hem takım için, hem de Nuri Şahin için iyi olmadı diyebiliriz.

Önümüzdeki günlerde Nuri Şahin için doktorlar tarafından da bir açıklama yapılabilir. Durum böylece karmaşalı bir hale girmeden netlik kazanabilir. Bu olay sebebiyle Galatasaray’ın fikrinin değişip değişmeyeceği de oldukça merak konusu oldu.

()