Son Dakika Haber

Nihat Özdemir'den Büyük Açıklama

Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili Nihat Özdemir başkanlık seçiminde aday olduğunu resmen açıkladı! Açıklama futbol camiasının oldukça dikkatini çekti. Türkiye’de futbolu daha ileriye taşımak için adaylığını koyduğunu belirten Nihat Özdemir 1 Haziran'da yapılacak başkanlık seçiminde yarışacak.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili ve başkan adayı Nihat Özdemir Türk futbolunu daha üst seviyelere taşımak için aday olduğunu belirtti. Başkan olması halinde güçlü tesisleşme, sorunsuz maliyet, hoşgörülü futbol iklimi ve istikrarlı başarı ortamı için 4 yıllığına bu görevi üstlenmeye talip olduğunu belirtti. Şimdi Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili olarak görev yapan Özdemir Haziran'da yapılacak olan seçimlerde başkan adayı olduğunu resmen ve basın toplantısıyla duyurdu.

Futbol camiası için önemli bir açıklama olduğunu belirtiyor. Sonrasında Yıldırım Demirören açıklamaları ile devam etti. Türk futboluna 7 yıl boyunca hizmet veren başkan Demirören’e futbol ailesi adına teşekkürlerini bildirdi. 3 aylık süreyi Hüsnü Güreli Bey ile tamamladıklarını belirtti ve kendisine yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkürlerini iletti. Futbolda başarının önemli anahtarlarından biri olan istikrar konusuna değindi.

Adaylığını açıklayan Nihat Özdemir açıklamalarında hedefimiz Türk futbolunun üst seviyeye çıkarma ve kurallarımızın bağımsız çalışmalarına önem vermek şeklinde açıklamalarına devam etti. Aynı zamanda Nihat Özdemir basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Mevcut yönetim kurulunda yeni yönetimde yer alan ve almayan isimler olduğuna değindi. Federasyonda yeni isimlerle geleceklerini belirten Nihat Özdemir MHK yönetim kurulunun seçileceğini ve daha sonraki dönemlerde MHK'nin ve temsilciler kurulu gibi başkan ve kurulları atayacaklarını belirtti.

Feraye Kılınç (feraye@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.