Son Dakika Haber

Eczacıbaşı Vitra Tekrar Kupayı Göğüsleyebilir

Milli gururlarımız Dünya Voleybol Kulüpler kupasında göğsümüzü kabarttı ve gülen taraf Eczacıbaşı oldu.Kadınlar Dünya Voleybol Kulüpler Şampiyonası'nın yarı finalinde VakıfBank'ı  3-1 yenen Eczacıbaşı VitrA, finale yükseldi.

Maçın yapıldığı salon: Mall of Asia 
Hakemler: Hernan Gonzalo Casamiquela , Piotr Dudek
Eczacıbaşı VitrA oyuncuları : Ognjenovic, Thaisa, Larson-Burbach, Boskovic, Adams, Kosheleva (Gülden Kayalar Kuzubaşıoğlu, Neslihan Demir, Simge Şebnem Aköz, Büşra Kılıçlı) 
VakıfBank oyuncuları; Aydemir Akyol, Gözde Kırdar, Kübra Akman, Slöetjes, Rasic, Ting (Hatice Gizem Örge, Ayşe Melis Gürkaynak, Hill, Cansu Çetin, Ayça Aykaç, Özgenur Yurtdagülen, Cansu Özbay) 
Setler: 25-23, 19-25, 25-17, 25-23 
Süre: 113 dakika (28, 28, 27, 30)

Kadınlar Dünya Voleybol Kulüpler Şampiyonası'nda Eczacıbaşı VitrA, VakıfBank'ı 3-1 yenerek finale yükseldi.      

Eczacıbaşı Kupayı Müzesine Götürmeyi Hedefliyor

Eczacıbaşı VitrA, yarınki finali kazanması halinde üst üste iki kez Dünya Kulüpler Şampiyonası'nı kazanan takım olarak tarihe geçecek. Turnuvanın finali 23 Ekim Pazar günü 14:00’ de voleybol severlere duyurulur.

Filipinler'in başkenti Manila'da devam eden Voleybol şöleni yarı finalinde, iki Türk temsilcisi Eczacıbaşı VitrA ile VakıfBank karşı karşıya geldi. İki takımda hedefe kilitlendi gülen taraf Eczacıbaşı oldu.Rakibine 25-23, 19-25, 25-17 ve 25-23'lük setlerle 3-1 üstünlük sağlayan Eczacıbaşı VitrA, adını finale yazdırdı.      

Geçen yılın şampiyonu Eczacıbaşı VitrA, İsviçre ekibi Volero Zürih ile İtalyan temsilcisi Pomi Casalmaggiore arasında geçecek mücadele kazananı ile yarın finalde karşılaşacak.2.kez kupayı evine götürecek kazandığı takdirde.

VakıfBank ise aynı maçın kaybedeni ile yarın 08.00’de 3. Olabilmek için yarışacak.Eczacıbaşı VitrA başarılarına bir yenisi ekler, milli gururumuz başarılar.

Eczacıbaşı

 Profesyonel voleybol takımı olan Eczacıbaşı Bayan Voleybol Takımı, 1966 yılında Eczacıbaşı Spor Kulübü'nün bir parçası olarak kurulmuştur. SK'nın mücadelesini sürdürdüğü tek baranş Eczacıbaşı’dır. İç saha karşılaşmalarını kapasitesi 1.000 kişi olan Eczacıbaşı Spor Salonu'nda gerçekleştirmektedir.

Eczacıbaşı kulübü, Türkiye Bayanlar Voleybol Şampiyonası’yla beraber toplam olarak 28 defa Sultanlar Ligi'nde şampiyonluğu yaşamışlardır. Bununla beraber, 11 kez İstanbul Bayanlar Voleybol Ligi, 8 kez de Türkiye Kupası'nı almaya hak kazanmışlardır. Zor rekor olan 1973-1989 yılları arasında üst üste 17 kez şampiyon olmuşlardır.

 

 

Kıvanç Kurgulu (kivanc@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Diğer Sporlar" alanında içerik editörü. Hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.