Son Dakika Haber

MHK'nin Ali Palabıyık Kararı Belli Oldu

Fenerbahçe – Beşiktaş derbisinde verdiği kararlarla çok eleştirilen ve adeta yerden yere burulan Ali Palabıyık hakkınsa MHK’nın kararının ne olduğu ortaya çıktı.

MHK tarafından Fenerbahçe – Beşiktaş derbisi için Ali Palabıyık’a 7.9 puan verildi. Böylece Palabıyık2ın kötü bir maç yönettiği kabul edilmiş oldu. Merkez Hakem Kurulu Ali Palabıyık’ı milli maç arasından sonraki haftada dinlendirerek bir sonraki hafta yeniden görevlendirecek.

MHK böylece Ali Palabıyık’ı 3 hafta süresince dinlendirecek ve 4’üncü hafta itibariyle maça atayacak. MHK Ali Palabıyık’ı kaybetmek istemiyor. Beşiktaş lehine verilmeyen penaltıda pozisyonun hatalı olduğunu kabul eden MHK, ofsayt pozisyonu için hatayı yan hakeme kesti.

Kurul Ali Palabıyık’ı yetenekli olarak görüyor ve tüm linç girişimlerine rağmen kaybetmeyi düşünmüyor. Dinlendirilmesinin ardından maçlara atanacak olan Ali Palabıyık’ın ilk yarının bitimiyle birlikte performansı yeniden değerlendirilecek.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.