Son Dakika Haber

Mahmut Tekdemir’den Fenerbahçe Açıklaması

Fenerbahçe Mahmut Tekdemir için prensip anlaşmasına vardı. Ancak Başakşehir yetkilileri kolaylık tanımıyor. 31 yaşındaki oyuncu yetkililere Fenerbahçe'de oynamak istiyorum diyerek kolaylık sağlamalarını istedi.

Fenerbahçe takımında tecrübeli teknik direktörün oluşturmak istediği takım listesinde yer alan Mahmut Tekdemir Başakşehir'in oyuncusuydu. Ancak Başakşehir ve Fenerbahçe arasında prensip anlaşmasına varıldı. 31 yaşındaki oyuncu Fenerbahçe takımında oynamak istediğini Başakşehir yetkililerine iletti ve bu konuda kendisine kolaylık sağlanmasını talep etti. Bu durum sonrasında Başakşehir yönetimi Mahmut Tekdemir’i satma konusunu dikkate aldı. Başakşehir altyapısında yetişen bu oyuncu A Milli takımın ilk 11'inde de yer aldı. Türkiye A milli futbol takımının Fransa'yı evinde mağlup etmesi ve 2020 Avrupa futbol şampiyonası elemelerinde H grubu 3 ilk 11'de yer alması oyuncuyu ön plana çıkardı.

Mahmut Tekdemir kariyeri boyunca Başakşehir'de oyun oynadı. Ancak milli maçlarda da ciddi bir şekilde başarı elde etti. Bu sezon Medipol Başakşehir forması ile 34 karşılaşmaya çıktı ve tecrübeli orta saha oyuncusu bu karşılaşmalarda 1 asist yaptı. İzlanda maçında ise oyuncu sakatlığı sebebiyle forma giymemişti.

milli takımda göstermiş olduğu mücadele ve geçtiğimiz sezon takımından oyuncunun elde etmiş olduğu başarı ile bu sezon oyuncunun Fenerbahçe listesinde yer aldığı bilinmektedir Fenerbahçe takımında anlaşmaya varan Başakşehir yetkililerinden kolaylık sağlanması istendi ve oyuncunun açılması konusunda karara varıldı.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.