Son Dakika Haber

Jan Olde Riekerink: ''Beklentilerin Altında Kalanlar Var!''

Sarı kırmızı takımı içinde teknik direktör olan Jan Olde Riekerink, yaptığı açıklama içinde beklentilerin altında kalan futbolcuların olduğunu dile getirdi. Konuşması sırasında şu sıralar sadece Spor Toto Lig için odaklandıklarını da ekledi.

Hollandalı teknik direktör, Florya Metin Oktay Tesisleri içinde bir basın toplantısı düzenledi. Ziraat Türkiye Kupası'ndan elendiklerini tekrar hatırlattı. Bundan dolayı şu an tek odaklanılan noktanın da şampiyonluk olduğunu belirtti. Bundan öncesinde, Beşiktaş derbisine kadar olan zaman dilimi içinde üç maçları olduğunu söylediklerini dile getirirken ilk maçları olan Aksihar Belediyesi ile olan maç kazandıklarını ve şimdi önlerinde daha kazanmaları gereken iki maç kaldığını, onları beklediklerini de ekledi.

Odaklanılan Nokta Sadece Şampiyonluk

Teknik direktör gerçekten de tecrübeli ve donanımlı bir kadroları olduğunu dile getirdi. Sonuçta eğitmek için ellerinde küçük çocuklar değil, bunun tam aksine iyi bir şekilde yetiştirilmiş olgun ve tecrübeli insanlar ile aynı yolda olduğunu söyledi. Olayın tam anlamı ile herkes bilincinde olarak iyi bir kadro olması, Galatasaray gibi büyük bir camia içinde oynadıklarından dolayı hedeflerinin her zaman yüksek olduğunu da gösterdi.

Hollandalı teknik direktör Jan Olde,, futbolcuların bireysel olarak performanslarına da değinerek '' Bazen bazı isimler beklentilerin bir hayli altında kaldıklarını ama bu konuda bireysel analize girildiği zaman tek tek isim söylemenin de bir hayli yanlış olacağını aktardı. Fakat buna rağmen bazı anlarda beklentilerin altında kalan kişilerin olduğunu da eklemeden edemedi.

Durum Kötü Değil

Durumlarının gerçekten de kötü olmadığını dile getirerek teknik direktör konuşmasına devam etti. Takım hakkında yapılan yorumlar ve eleştiriler için bu işin doğası olduğunu fakat takım ile her an kendisinin beraber olduğunu, bundan dolayı kabul edilmeyen eleştiriler olduğunu aktardı. Takım içinde bulunan futbolcuların durumlarına değinerek; Wesley Sneijder, Selçuk İnan, Lionel Carole ve Eren Derdiyok'un sakatlıkları olduğunu ve kafalarında soru işaretleri olduğunu aktardı. Oyuncular arasında yıldız isim Sneijder, önlerinde olan Kayserispor maçında sahalarda olmayacak. Fakat diğerlerinin durumları yarın yapılacak antrenmanda kontroller ve testler ile belirlenecek. Tolga'nın durumu hakkında kafalarında soru işaretleri olan teknik direktör antreman ile maç konusunda hazır olmanın farklı şeyler olduğunu konuşmasının sonuna ekledi.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.