Son Dakika Haber

Igor Tudor Deprem Etkisi Yaratacak

Galatasaray, önümüzdeki sezon için güçlü bir kadro yapılanmasına gitmeye karar verdi. Son gelen haberlere göre Galatasaray yönetimi, Igor Tudor’a bu görev için tam yetki verdi. Sezon sonunda Hırvat teknik adam, Galatasaray için kapsamlı bir operasyon gerçekleştirebilir.

Yaşı İleri Ve Fazla Kazanan Oyuncular Gönderilecek

Teknik direktör Igor Tudor, kadro yapılanmasına ilk olarak yaşı ileri oyuncuların gönderilmesiyle başlayacak. Yaşı ilerlemiş oyuncuların, genç oyunculardan daha fazla kazanması ve daha az performans sağlaması da Tudor’u sıkıntıya sokmaya yetiyor. Önümüzdeki sezon genç transferler yapmak isteyen Galatasaray, işe ilk olarak yaşı ileri oyuncuların gönderilmesiyle başlayacak. Bu duruma bakılırsa, Igor Tudor sezon sonunda kapsamlı bir operasyona girişecek gibi görünüyor.

Bu sezonda yaşadığı sıkıntılar nedeniyle sert bir politika içerisine giren Galatasaray yönetimi, önümüzdeki sezon en az 7 oyuncuyla yollarını ayırmış olacak. Daha genç ve daha dinamik oyuncuları takımda tutmaya çalışan yönetim, aynı zamanda daha etkili transferler yapmak için de çalışmalara hala devam ediyor.

Takımdan Kimler Gönderilecek?

Galatasaray ile yollarını ayıracak ilk isim, Wesley Sneijder yılda 4.5 milyon Euro kazanıyor. Son zamanlarda teknik direktör Igor Tudor ile arasında soğuk rüzgarlar esen Sneijder, sezon sonunda takımdan ayrılacak. Teknik heyete göre oyuncunun yaşına göre performansı çok düşük.

Bir diğer isim de Selçuk İnan. Bir dönem başarılı bir performansa imza atan oyuncunun son zamanlarda gösterdiği performans bir hayli düşük. Oyuncunun yıllık kazancı ise 2.850 milyon Euro.

Büyük umutlarla takıma transfer edilen Nigel de Jong da sezon sonunda Galatasaray’a veda ediyor. Yılda 2.5 milyon Euro kazanan oyuncu ile de yollar ayrılacak.

Merak edilen isimlerden birsi ise Sabri Sarıoğlu. Gençlik döneminden beri Galatasaray formasını terleten oyuncu, bu zamana kadar takımın başına gelen teknik adamlar tarafından gönderilmemişti. Galatasaray kulübünden yıllık olarak 1.250 milyon Euro kazanç sağlayan oyuncu, sezon sonunda takıma veda edecek.

Podolski için de karar daha önceden verilmişti. Sezon sonunda Lukas Podolski, Japon ekibi olan Visel Kobe’ye transfer olacak. Önümüzdeki günlerde ise diğer transfer gelişmelerini takip edeceğiz.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.