Son Dakika Haber

Gençlerbirliği Yeni Bir Başlangıç İstiyor

Süper Lig’de yapmış olduğu ilk üç maçı kaybeden Gençlerbirliği sezona kötü bir şekilde başlamıştı. Spor kulübü yönetimi, hiç beklemedikleri bir mağlubiyet aldıklarını ve bu durumu düzeltmek için ellerinden geleni yapacaklarını kaydetti. Gençlerbirliği spor kulübü teknik direktörü Mustafa Kaplan tarafından yapılan açıklamaya göre, kaybedilen maçların planda olmadığını ve şanssızlıklardan kaynaklı olarak bu tarz bir sonuç alındığını belirtti. Oyuncularla iyi bir diyalogunun olduğunu belirten Kaplan, eski kayıpların unutulması gerektiğini ve Trabzon maçı ile yeni bir sayfa açmak istediklerini belirtti. Önümüzdeki günlerde Trabzonspor ile maça çıkacak olan takımın alacağı sonuç ise, tüm taraftar ve yönetim cephesi tarafından merakla bekleniyor.

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mustafa Kaplan: “Biz Oraya Puan İçin Gidiyoruz”

Bu Pazar oynanacak olan Trabzon maçından bir hayli ümitli olan Kaplan, “biz oraya puan kazanmak için gidiyoruz. Bu gerek üç puan gerekse bir puan olur. Ancak biz değişen Gençlerbirliğini mutlaka sahaya yansıtmak istiyoruz” ifadelerine yer verdi. Kaplan oyuncuların özgüven açısından sıkıntıda olup olmadıkları ile ilgili soruya da özgüvenleri hakkında bir problemin olmadığını, aksine daha çok oyuncularının özgüvenlerinin yükseldiğini kaydetti. Oyuncularının moral ve motivasyonunun son derece yüksek olduğunu kaydeden Kaplan, iyi bir takım ve iyi bir aile olduklarını belirtirken, bundan sonraki süreçte çıkışa geçeceklerini söyledi.

Burayı Hak Etmiyoruz

Son derece kaliteli bir kadroya sahip olduklarını belirten Kaplan bu durumu kesinlikle hak etmediklerini, kadrolarında kendisini kanıtlayan çok sayıda futbolcunun olduğunu belirtti. Kaplan bunlara ek olarak aynı zamanda taraftarların mutlaka rahat olması gerektiğini belirtirken, takım için el ele iyi bir konuma geleceklerini, kayıpların onları daha çok motive ettiğini, Trabzonspor seyircisinin yapmış olduğu baskının takımı kesinlikle etkilemeyeceğini kaydetti.

Feraye Kılınç (feraye@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.