Son Dakika Haber

Geçti Bor'un Pazarı

Oldukça hareketli geçen transfer döneminde en büyük mücadeleyi veren takımlardan bir tanesi olan Galatasaray’da transferi son güne kalan Denayer’in aklı fikri İstanbul’da kaldı. Geçtiğimiz sezon kiralık olarak sarı kırmızılı formayı terleten Jason Denayer, bu formayı bu senede giymek istediğini bildirdi. Cimbomun kamuoyu tarafından tecrübesiz olarak nitelendirilen teknik patronu Jan Olde Riekerink’in de takımda görmeyi çok istediği Belçika asıllı defans oyuncusu istediği Galatasaray forması için transfer sezonunun son gününe kadar beklemek zorunda kaldı. Manchester şehrinde ki havalimanında yatıp kalkan Jason Denayer’in moralini, tecrübeli stoperin bonservisini elinde bulunduran Manchester City takımının ‘biz burada kalmanı istiyoruz’ açıklaması oldukça bozdu.

Sportif A.Ş. yöneticilerinden Levent Nazifoğlu’nun ‘ İngiltere’de, Manchester’de bir aslan var ‘ diyerek övdüğü genç stoper oyuncusu olan 21 yaşındaki Denayer ‘ Asıl tercihim Galatasaray’dan yanaydı. Orada geçirdiğim günler çok güzeldi. Çok güzel anılarım oldu. Arkadaşlarım ile aramdaki bağ çok güzel. Ama artık Sunderland takımındayım. Bu konuda da olumlu düşünüyorum. Bir gün tekrar Galatasaray forması giymek için sabırsızlanıyorum. Sarı kırmızıyı bir gün tekrar terleteceğimi biliyorum. Taraftar harika. O taraftarın önünde oynamayı daha şimdiden çok özledim. Tekrar karşılarında oynamayı çok istiyorum. Bir daha o taraftarın karşısına çıktığım zaman en üstün mücadelemi göstereceğim diye konuştu. 

Transfer sezonu tamamlandı

Jason Denayer için oldukça çabalayan sarı kırmızılı yönetim birçok denemeye karşın ellerinden kaçırdılar. 21 yaşındaki genç stoperi takımda görmeyi çok isteyen aslanın teknik patronu Jan Olde Riekerink, son gün eli boş dönen yönetime ‘ geçti Bor’un pazarı ‘ atasözünü ithaf ettiği öğrenildi. Kesinlikle yönetime transferi bitirmek için çok geç kaldığını ve yeterince uğraşmadığını bildiren Jan Olde Riekerink, stoper sıkıntısını çözmek için yeni yollar aramak zorunda kalacak. Kendinen beklenene oranla çok kötü bir sezon geçiren Galatasaray, yeni sezona çok daha iyi bir performans göstermeyi istiyor. Aynı zamanda finansal sorunları ile uğraşan sarı kırmızılı ekip ucuz ve kaliteli futbolcular arasından nokta transferler yapmak için çabalıyor. Yönetim, bundan sonraki birkaç transfer dönemini de böyle geçirmeyi planlıyor.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.