Son Dakika Haber

Galatasaray'ın Tepkisi: ‘Hakem Hataları’


Galatasaray Sportif AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Levent Nazifoğlu hakem hatalarının artık kasıtlı olduğuna inanmaya başladığını söyledi. Nazifoğlu hakem hataları ile ilgili vardığı kanıyı GSTV üzerinden yaptığı açıklamada dile getirdi. 
Levent Nazifoğlu, gayet açık ve net olan pozisyonların bile değerlendirilme aşamasında aleyhlerine sonuç alınmasının sonucu olarak artık hakemlerin hatalarında kasıt olduğuna inanmaya başladığını bildirdi. Herkesin kolaylıkla görebileceği pozisyonların bile hakemler tarafından yanlış değerlendirilip sonuçlandırılması Galatasaray’ı kızdırdı ve hata olmaktan çıktığını düşündürdü. 
Ortamı germemek adına bugüne kadar hep ılıman yaklaştıklarını ve hafiften dokundurarak bugünlere varıldığını bildiren Galatasaray Sportif AŞ Yönetim Kurulu Üyesi, bundan sonraki davranışlarının daha sert olacağını sözlerine ekledi. 
Bu Kadar mı Denk Gelir?
Galatasaray, hakemler tarafından alınan kararlarda yaşanan hataların hep Galatasaray aleyhine ve rakiplerinin ise lehine olduğuna dikkat ettiklerini bildirdi. Tüm bunların tesadüf olamayacağını ve altlarında artık kasıt aradıklarını söyleyerek ‘Bu kadar mı denk gelir?’ sözleri ile tepkilerini ortaya koydular. 
Merkez Hakem Komitesi’nin (MHK) bir an önce toplanması gerektiğini ve hocaları ile konuşulmasının kaçınılmaz olduğunu düşünen Levent Nazifoğlu, Süper Toto Süper Lig’de yaşadıkları üç mağlubiyetin Galatasaray’ın moralini alt üst ettiğini de sözlerine ekledi. 
Galatasaray’da Gruplaşma Söylentileri
Levent Nazifoğlu GSTV’de yaptığı konuşmasında takımda gruplaşma söylentilerine de yer verdi ve böyle bir durumun söz konusu olmadığını savundu. Lig içerisinde yaşanan üç mağlubiyet sonucu samimi arkadaşların birbirleri ile dertleştiğini ve diğerlerine göre daha sık bir araya geldiklerini bunun neticesinde ise böyle bir söylentinin oluştuğunu bildirdi. Gruplaşma denildiği zaman oyuncular arasında  birbirilerine selam ve pas vermemeleri gibi durumların yaşanması gerektiğini düşünen Nazifoğlu, Galatasaray oyuncuları arasında böyle bir durumun söz konusu olmadığını açıkladı. Tüm bu söylentilerin ve yalan haberlerin çıkma sebebini, üst üste gelen yenilgilere ve sonucunda oyuncuların moral bozukluğu sebebiyle kendi kabuklarına çekilmiş olmalarına bağladı. 
Nazifoğlu, Bursaspor maçı öncesi kendilerine düşenin takım oyuncularını bu maça en iyi şekilde hazırlayabilmek olduğunu  ve teknik ekip ile birlikte bu başarıyı elde ettiklerini açıkladı. Bursaspor maçını kazanarak yollarına devam ettiklerini ve Süper Lig’in 13. haftasında yapılacak olan Fenerbahçe – Beşiktaş maçı sırasında rakiplerinin bir veya her ikisinin de puan kaybetme durumunu ele aldıklarını açıkladı. Ardından Galatasaray’ın da 4 hafta boyunca 12 puan almalarının gerektiğini, bunu başaracaklarına bizzat kendisinin inandığını ve aynı zamanda teknik heyet ile birlikte tüm Galatasaray oyuncularının da inandığını dile getirdi. 

 

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.