Son Dakika Haber

Galatasaray’dan Onyekuru’yla İlgili Beklenen Hamle Geldi

Galatasaray transferle ilgili işleri sıkı tutma kararı aldı. Lig sona ermeden yeni sezondaki transferlerle ilgili kolları sıvadı.

Geçtiğimiz dönem transferlerini kampa yetiştiremeyen sarı kırmızılı takım, gelecek sezon planlamasını erken yapma kararı aldı.

Cimbom bu sefer transferleri son dakikaya bırakmak istemiyor. Bu karar çerçevesinde Henry Onyekuru için girişimlere şimdiden başlanacak. Sarı kırmızılılar devre arasında Monaco’dan 6 aylığına kiraladıkları Onyekuru’yu gelecek sezon için de kiralık olarak oynatmak istiyor.

Geçtiğimiz yaz yaptığı son dakika transferlerini kampa yetiştiremeyen Galatasaray, bunun sıkıntılarını sezon içerisinde yaşamıştı. Teknik direktör Fatih Terim yeniden benzer sıkıntıların yaşanmaması için gelecek sezon planlamalarına şimdiden başladı.

Tecrübeli teknik adam, devre arasında listenin ilk sırasında bulunan ve kadroya dahil etmeyi başardığı Onyekuru ile gelecek sezon da devam etmek istiyor.

Bu sebeple sarı kırmızılılar, Onyekuru’yu yeniden kiralayabilmek adına önümüzdeki günlerde resmen girişimde bulunacak. Tüm dünyada etkisi devam eden Corona virüsü tehdidinin kalkmasını bekleyen cimbomlu yöneticiler, yaz dönemi transferlerine ilk Onyekuru ile başlamayı düşünüyor.

Sarı kırmızılı yönetim, Monaco’nun kiralamaya sıcak bakmaması durumunda ise ne yapıp edip Onyekuru’nun bonservisini almaya çalışacak.

Sarı kırmızılı ekibin Onyekuru’da ısrar etmesinin en önemli sebepleri arasında performansının yüksek olmasının yanında, oyuncunun aldığı düşük ücret yer alıyor. Devre arası 750 bin euroya kiralanan Onyekuru, 6 ay için 650 bin Euro ücret alacak.

Onyekuru’nun yıllık ücretinin diğer oyunculara göre daha düşük olması sebebiyle sarı kırmızılı takım, oyuncunun transferini cazip olarak değerlendiriyor. 22 yaşında olan futbolcu da her röportajında Galatasaray’da kalmak istediğini ifade ediyor.  

 

Feraye Kılınç (feraye@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.