Son Dakika Haber

Galatasaray'da İnanılmaz Gelişme!

Galatasaray, Porto’dan kiraladığı Josue hakkında net kararını verdi. Jouse, geldiği günden beri performanslarını elinden geldiğince sergiledi ama, Dursun Özbek tarafından geri gönderilmesi düşünülüyordu. Igor Tudor yönetimiyle beraber, oyuncunun kaderi tam tersine döndü. Galatasaray’ın kararına göre Jouse’nin bonservisi Porto’dan alınacak. Bu hafta içinde Porto ile görüşmelere başlayacak olan Galatasaray, bonservis konusunda oldukça istekli.

Son zamanlarda takım ruhunu kaybeden Wesley Sneijder, takım yönetimi tarafından da çok fazla tutulmuyor. Performans gösteremediği süreçte gözden düşen Sneijder’in yerine önümüzdeki sezon Josue yerleştirilebilir. Jouse’nin hem takımda kalması sağlanacak hem de bonservisi Porto tarafından alınacak. Josue’yi sürpriz bir rakam da bekliyor olacak.

En Az Kazanan Oyuncu

Josue, sezon boyunca kazandığı 700 bin Euro ile takımın en az kazanan oyuncusu olarak biliniyordu. Porto ile bonservis görüşmesinden sonra da Josue’yi sürpriz bir kazanç bekliyor. 26 yaşındaki genç oyuncunun takımda kalması için güzel bir zam düşünülüyor. Eğer Josue’nin bonservisi Porto’dan alınabilirse, önümüzdeki sezon oyuncuya yüzde yüz zam yapılacak. Yani 700 bin Euro kazanç, 1.4 milyon Euro’ya çıkarılacak.

Bonservis Yarı Yarıya Düşürülebilir

Oyuncunun bonservisi alındığı sırada, oyuncuya yüzde yüz zam yapılacak. Ayrıca oyuncunun bonservis bedeli de Porto tarafından 5 milyon Euro olarak belirlendi. Galatasaray, Porto ile görüşmelere başlamadan önce bonservis bedelini yarı yarıya düşürmeyi hedefliyor. Porto, bonservis bedelini yarı yarıya düşürürse, Galatasaray hiç düşünmeden bonservisi alacak. Bonservis alındıktan sonra da oyuncunun yıllık gelirine yüzde yüz zam yapılarak, tekrardan imza attırılacak.

Josue, takıma ilk geldiği zamanlarda Dursun Özbek yönetiminin gözüne batmaya başlamıştı. Bu nedenle önümüzdeki günlerde gönderilmesi beklenen Josue hakkında Igor Tudor sayesinde flaş bir gelişme yaşandı. Igor Tudor, son zamanlarda transfer konusuna önem veren bir teknik adam konumunda. Oyuncularını özenle seçmeye çalışan teknik adam, Josue’nin kesinlikle takımda kalacağını yönetime söyledi. Yönetim de hem oyuncunun bonservisini almak için hem de, oyuncunun maaşına yüzde yüz zam yapmak için çalışmalara başladı.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.