Son Dakika Haber

Galatasaray'a Büyük Şans

Galatasaray, 1.5 milyon euro karşılığında Fransız futbolcu Carole’u kadrosuna katmıştı. Carole, sol bekte Galatasaray adına büyük başarılara imza atmıştı. Carole hakkında transfer söylentisi de gün geçtikçe dolaşmaya başladı. Başka sol bek tercihi olmayan Galatasaray, Carole’u satacak gibi görünmüyor.

Galatasaray, sol bek görevini üstlenen Carole için güzel bir teklifle karşı karşıya geldi. İsmi açıklanmayan Premier Lig takımı Carole için 7 milyon euro’yu gözden çıkardı. Teklife sıcak bakan Galatasaray, başka sol bek seçeneği olmadığı için şimdilik teklifi geri çevirdi.

Sezon Sonu Görüşülecek

Troyes takımından 1.5 milyon euro karşılığında alınan Carole, yaz sezonunda iki tarafın pazarlığa oturmasıyla satılabilir. Şuan sol bek sıkıntısı çeken ve elinde başka seçenek bulunmayan Galatasaray, gizemli futbol kulübüne yaz sezonunda görüşmek için söz verdi. Carole için yapılan teklif de, ligin ilk devre sonunda yapılmış. İlk olarak 5 milyon euro teklif eden Premier Lig ekibi, Galatasaray’ın reddetmesine karşın fiyatı 7 milyon euro’ya kadar çıkardı. Fiyatın 7 euroya çıkması Galatasaray’ı biraz düşündürse de yaz sezonunun beklenmesi için teklif tekrar reddedildi.

Yönetimden Zam İsteniyordu

Galatasaray’da yönetimden zam isteyen oyuncular vardı. Yönetim, bazı oyunculara zam yapsa da birçok oyuncuya yaz sezonunu beklemeleri söylenmişti. Aynı zamanda Galatasaray, bu sezon sözleşmesi biten oyuncularla tekrar masaya oturulmayacağının da altını çizdi. Sözleşmenin uzatılmaması konusuyla da ilk olarak Chedjou karşılaştı. Zam isteyen oyuncular arasında Bruma ve Yasin bulunuyordu. Bruma ve Yasin’e yönetim tarafından yaz sezonunu beklemeleri söylendi. Carole, zam isteyen oyuncular arasında yer alıyor. Ünlü yıldız, diğer arkadaşlarına nazaran düzenli olarak hemen hemen her maçta forma şansı buluyordu. Forma şansı bulmasına rağmen daha fazla top koşturan Carole, takımda en az kazanan oyunculardan birisi. Fransız oyuncu yılda 700 bin euro para kazanıyor.

Yaz sezonunda Premier Lig ekibiyle tekrar görüşecek olan Galatasaray, büyük bir ihtimalle oyuncuyu satacak.

 

 

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.