Son Dakika Haber

Galatasaray Stoper Arayışına Çıktı

Önümüzdeki sezon hedefi için gözünü karartan Galatasaray bu sezon başını en çok ağrıtan defans bölgesi için çalışmalara başladı. Defans bölgesinin ortasına oyuncu arayışını sürdüren Galatasaray son olarak İtalyan takım Napoli’de forma giyen Chiricheş ile temas kurdu. Oynadığı kötü futbolda en çok eleştirilenler buradaki oyuncular olduğundan Aslanın öncelikli transferi defans için olacak. Bu sezon bu bölgede forma giyen futbolculardan Semih Kaya’nın kötü futbolu, Chedjou’nun sözleşmesinin bitmesi ve Ahmet Çalık’tan da tam verim alınamaması ile birlikte transfer kaçınılmaz oldu.

Aslan’ın Stoper Listesi

Bu bölge için ise düşünülen isimlerin başında Pepe ve Chiricheş geliyor. Rumen futbolcu Chiricheş için Galatasaray kapısını çaldı. Napoli takımında bulunan Raul Albiol, Koulibaly gibi yıldızların yanında forma şansı bulamamasından dolayı ilk 11’de oynayabileceği bir takıma gitmek isteyen 27 yaşındaki Rumen stoper Galatasaray takımının teklifine sıcak bakıyor. Igor Tudor bu bölgeye transfer edilecek oyuncunun takıma liderlik edebilecek özelliklerinin bulunması gerektiğini yönetime iletti. Bu özelliklere uygun olarak ise verdiği isim Rumen futbolcu Vlad Chiricheş oldu. İtalyan basınında çıkan habere göre Galatasaray Napoli takımına bu transfer için 2,5 milyon Euro değerinde teklif yaptığı yönünde.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.