Son Dakika Haber

Gael Clichy Resmen Boz Baykuşlarda

2016- 2017 sezonunda göstermiş olduğu ikincilik başarısının ardından gelecek sezon için Şampiyonlar Ligi’ne katılabilmek adına mücadele edecek olan Başakşehir kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. Gelecek sezon ligdeki başarısını da tekrarlayarak Süper Lig’de her zaman yukarıları hedefleyen bir takım kurmayı planlayan Boz Baykuşlar ilk olarak kadrosunu Hollandalı başarılı kanat oyuncusu Eljero Elia’yı kadrosuna kattı. Bu transferinin ardından Türk oyuncu Tunay Torun’u transfer ederek transferde atağa kalkan İstanbul ekibi son olarak bir başka başarılı yıldız ile sözleşme imzalamayı başardı. Bir süredir Galatasaray ve Fenerbahçe ile ismi anılmasına rağmen bu takımlar ile anlaşmaya varamayan Fransız futbolcu son olarak Başakşehir’in teklifini değerlendirmek için Türkiye’ye gelmişti. Ailesinin yaşayabileceği bir ortam olup olmadığını değerlendirdikten sonra Başakşehirli yöneticilerle tekrar görüştü. Bu görüşme sonucunda iki taraf karşılıklı olarak anlaşmaya vararak sözleşme imzaladı. İmza töreninde transferi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Fransız Yıldızın Konuşmasının Satırbaşları

Transfer olma sürecinde Türkiye’deki başka takımlarında kendisi ile ilgilendiğini ve bu takımların Galatasaray ve Fenerbahçe olduğunu söyleyen Clichy, bu takımların somut bir hamle yapmadığını söyledi. İstanbul ile ilgili düşüncelerini paylaşan başarılı sol bek, “14 yıldır İngiltere’de oynadıktan sonra farklı bir yere gitmek için radikal bir karar almanız gerekir. Bende bu şekilde bir karar aldım. İstanbul yaşanabilecek çok güzel bir şehir. Burada sıkıntı çekeceğimi düşünmüyorum. ”

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.