Son Dakika Haber

Fenerbahçe’nin Unutulmaz Yıldızı Alex Yıllar Sonra Polemik Konusu Oldu!

Fenerbahçe’de fırtına gibi esen ve heykeli dikilen yıldız futbolcu Alex Türkiye’ye gelince olay oldu. Alex’in gelişiyle ilgili birçok polemik yapıldı. Fenerbahçe’nin efsanevi yıldızını Türkiye’ye kim getirdi? sorusu gündemi meşgul ediyor.

Çıkan ilk dedikodular Alex’i Aziz Yıldırım’ın getirmiş olduğu şeklindeydi. Fenerbahçe başkanı Yıldırım geçtiğimiz hafta Ankara’da kongre üyelerine bir konuşma yaparken Alex neden geliyor diye sorduğunda konunun onunla alakalı olmadığı ortaya çıktı.

Bu olay üzerine gözler Ali Koç’a çevrildi. Alex’i Ali Koç mu getirdi, söylentileri her yere yayıldı. Bu söylentiler üzerine bir açıklama yapan başkan adayı Ali Koç Alex’i kendisinin getirmediğini ve hatta Alex’in kendi locasında maç izleme teklifini kabul etmediğini ifade etti. Böylece Ali Koç’un Alex’i getirdiği iddiaları da çürütülmüş oldu.

Ortaya çıkan son dedikodu ise Alex de Souza’nın Sadettin Saran tarafından getirildiği yönünde. Saran Grup’ta önemli yöneticilerden birisi olan Barış Ertül bir açıklama yaparak Alex’in gelmesiyle bir ilgilerinin olmadığını ifade etti. Bu iddia da böylece gündemden düşmüş oldu.

Bir sonraki aşamada Alex’i sponsorların getirmiş olabileceği söylense de onlardan gelen yanıt da olumsuzdu. Bunun üzerine Alex’in yakınlarına neden geldiği ve kim tarafından getirildiği soruldu. Alex’in tamamıyla bireysel olarak geldiği öğrenildi. Maç takvimine bakarak Fenerbahçe için önemli maçların olduğunu gören Alex de Souza, eski takımıyla hasret gidermek ve maçları izlemek istedi.

Pazartesi günü itibariyle ülkesine geri dönecek olan De Souza, kısa bir süre sonra yeniden İstanbul’a gelecek. Ancak bu sefer Altınordu Kulübü’nün davetlisi olarak Türkiye’ye geliyor.

Kıvanç Kurgulu (kivanc@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Diğer Sporlar" alanında içerik editörü. Hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.