Son Dakika Haber

Fenerbahçe’de Ersun Yanal Dönemi Başlıyor!

Fenerbahçe, üst üste alınan kötü sonuçların ardından acil olarak teknik direktör arayışına girdi. Çıkan haberlere göre sarı lacivertliler Ersun Yanal’la anlaştı. Tecrübeli teknik direktörün sarı kanaryayla 1,5 yıllık sözleşme imzaladığı konuşuluyor.

Phillip Cocu’nun görevine son verilmesinden sonra Erwin Koeman’ı takımın başına getiren, ancak kötü gidişi engelleyemeyen Fenerbahçe yönetimi teknik direktörlük için Ersun Yanal’da karar kıldı. Fenerbahçe ve Yanal sözleşmenin detaylarını görüştü.

Sarı lacivertli taraftarın ısrarla istediği Ersun Yanal’ın İstanbul’da olduğu ve başkan Ali Koç’la bir görüşme gerçekleştirdiği haberleri çıktı. Ali Koç ve yöneticilerle bir yalıda görüşme yapan Ersun Yanal’ın teknik direktörlük için ‘Evet’ cevabını verdiği gelen haberler arasında. Fenerbahçe yönetimi teknik direktörlük için Ersun Yanal ismini düşünürken, idari menajerlik görevine ise Volkan Ballı’nın getirilmesi planlanıyor.

Sportif direktör Damien Comolli’nin görevde kalması konusunda fikir birliğine varan yönetim, Comolli’nin ara transferde satılması gereken futbolculara kulüp ararken, Ersun Yanal’ın istediği oyuncuları transfer etmesi konusunda çaba göstermesine kadar verdi.

Ersun Yanal’ın teknik direktörlük görevi için 1,5 yıllık sözleşme imzalaması bekleniyor.

 

Kıvanç Kurgulu (kivanc@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Diğer Sporlar" alanında içerik editörü. Hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.