Son Dakika Haber

Federasyonun da Diğer Takımların da Desteğine İhtiyacımız Yok

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Dinamo Kiev maçı öncesi çarpıcı konuştu. Kupaya daha sonraki turlarda katılmaları gerektiğini söyleyen Orman, "Ne diğer takımlar ne de Federasyonun desteğine ihtiyacımız var" dedi.  Fikret Orman, transfer konusunda da çalışmaların sürdüğünü ancak Gökhan Töre ve Mario Gomez'le bir temasları olmadığını söyledi.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Şampiyonlar Ligi B Grubu'nda Dinamo Kiev ile oynayacakları son grup maçı öncesi açıklamalarda bulundu.Dinamo Kiev ile çok önemli bir maça çıkacaklarını söyleyen Fikret Orman, "Sadece Beşiktaş için değil, tüm halkımız için önemli. İlk defa bir Türk takımının gruptan lider olarak çıkma şansı var. Hava çok soğuk, biz 10 dakika dışarıda duramıyoruz. Allah çocukların yardımcısı olsun. Çok zor bir maç olacak. İnşallah gönlümüzdeki sonuç olur ve grup lideri olarak döneriz. İyi dönelim de nasıl dönersek dönelim. " dedi.

"Üst düzey maçlar oynamaya alıştık artık"

Beşiktaş'ın arka arkaya çok maç oynadığı yorumu üzerine ise Orman, "Fenerbahçe maçı sonrası konuşmadım. Takımın havası, çok üst düzey maçlar oynamaya alıştık artık. Senelerdir ana stratejimiz Beşiktaş'ı dünya kulübü yapmak. Onun için bunlara çok önem veriyoruz. Eskisi gibi panikle olan bir şey değil. 3-0'dan 3-3 olması da (Benfica maçı) bunun bir sonucu. Bizim açımızdan Fenerbahçe maçı bitti. Namağlup olarak devam ediyoruz. Allah namağlup olarak buradan çıkmayı nasip etsin." ifadelerini kullandı. 

"Federasyonunun da diğer takımların da desteğine ihtiyacımız yok"

"Beşiktaş, gruptan çıkarsa ülke olarak Belçika'yı geçip Türk takımları belki de Temmuz ayında sezonu açmayacak. Bu konuda Türk takımlarından ve Federasyon'dan destek görüyor musunuz?" sorusuna ise Fikret Orman, "Destek beklentimiz yok. Ne desteği? Federasyonun da diğer takımların da desteğine ihtiyacımız yok. Sahada Beşiktaş futbol takımı oynayacak. Biz futbola pozitif katkıyı, futbolun güzel bir oyun olduğunu nezaket ve zarafetiyle bunu yaşatmaya çalışıyoruz. Kulüp olarak buna katkı yapmaya çalışıyoruz." yanıtını verdi.

'Kupanın bir havası olmuyor '

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in fikstürle ilgili görüşlerinin sorulması ve Federasyona yönelik bir mesajı olup olmadığı yönündeki soru üzerine de Fikret Orman, "Federasyona mesajım yok. Benfica ile Napoli maçlarını Cuma günü oynadılar, biz cumartesi günü oynadık. Araya kupa maçları sığıyor. Kupa maçlarına özellikle büyük takımların biraz daha geç girmesi lazım. Çünkü Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray'ın kadro yapıları belli. Diğer takımları küçümsemiyorum ama o zaman önem göstermiyorlar. Kupanın da bir havası olmuyor. Bunun için bu takımları ilk 8 veya 16'dan itibaren sokmaları lazım. Federasyon da elindeki imkânlarıyla işi götürmeye çalışıyor. Beşiktaş takımına gıcıklık olsun diye yapmıyorlardır. Ellerindeki imkânlara bakıyorlar. Daha iyisi yapılabilirdi. Ama olan olmuş, biten bitmiş. Bizim için önemli olan Kiev maçını kazanmak." açıklamalarını yaptı.

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.