Son Dakika Haber

Evans Kangwa Karabük  Maçını  Heyecanla  Bekliyor

Gaziantepsporlu futbolcu Evans Kangwa, bu hafta oynayacakları Kardemir Karabükspor maçından puan yada puanlar alarak dönmelerinin, Süper Lig’in 11. haftasında  kendi sahalarında 3 – 0 mağlup oldukları Atiker Konyaspor maçtan ötürü bu maçı Karabükspor maçının taktımın başarısı adına çok önemli olduğunu ve bu maçı heyecanla beklendiğini ifae eden bir açıklamada bulundu.

“ Karabükspor Gibi Bizde İyi Bir Takımız ’’

Gaziantepspor’un  22 yaşında genç ve başarılı sol kanat oyuncusu olan Evans Kangwa, Süper Lig’in 11. Haftasında kendi sahalarında Antik Konyaspor’a 3 – 0 mağlup oldukları maçın bir değerlendirmesini yaptı. Lig’in 12. haftasında bu kez deplasmanda oynayacakları Kardemir Karabükspor müsabakasını kazarak puan kayıplarını telafi etme amacında olduklarını söyledi. Konyaspor maçında mağlup oldukları için motivasyonlarını düşürmemek adına bu maçı unutup Karabükspor ile oynayacakları maça odaklanmaya çalıştıklarını söyleyen genç sporcu Kangwa, aynı zamanda  mental ve fiziksel açıdan bu maça çok iyi bir şekilde hazırlanmaları gerektiğini, Karabükspor’un iyi bir takım olduğunu ancak kendi takımının da en az Kardemir Karabükspor kadar başarılı olduğunu bu nedenle hafta sonu yapılacak olan futbol müsabakasını kazanarak puan ya da puanlar alıp Gaziantep’e dönmek istediklerini söyledi.

“ Sezona Çok İyi Başlamıştık  ”     

Süper Lig’in  sezonunun başlamasından bu yana kişisel performansı hakkında da eleştiriler ve açıklamalar yapan genç futbolcu Evans Kangwa, insanın her zaman aynı performansının çok zor hatta neredeyse imkansız olduğunu ancak ama kendisinin hala aynı Evans olduğunu yani sezon başından bu yana performansında bir düşüş olmadığını söyledi. Tabii ki hepimiz birer futbolcu olmanın dışında insanız kötü oynadığımız zamanlar olabilir ama birkaç şey yaparak bu olumsuzluk giderilebilir diye düşünüyorum diyerek ifadelerine devam etti. Basın mensuplarına karşı Süper Lig’de ilk yarıyı en iyi ve en başarılı şekilde maçlardan iyi puanlar alarak bitirmek istediğini ifade eden genç yetenek Kangwa, Kardemir Karabükspor ile oynayacakları maç içinde ilk yarıyı bir puanla bitireceğimize inanıyorum dedi. Ardından açıklamalarına şöyle devam etti : “ Çok iyi bir takımda oynuyorum, çok da iyi bir hocamız var hatta bu sezona da çok güzel ve başarılı bir şekilde başlamıştık ama bazı olumsuzlardan dolayı mağlubiyetlerimizde oldu fakat inanıyorum ki Karabükspor ile oynayacağımız maçtan itibaren kaybettiğimiz puanları telafi edeceğiz.  ”

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.