Son Dakika Haber

Ersun Yanal: İyi Oynuyoruz Ama Bunu Skora Yansıtamıyoruz

Süper Lig'in 12. haftasında başkent ekibi Gençlerbirliği ile Trabzonspor arasında Ankara 19 Mayıs Stadı'nda oynanan karşılaşma golsüz beraberlikle tamamlandı. İki ekip de bir puana razı oldu. Gençlerbirliği Süper Lig'de 15 puan ile sekizinci sırada bulunuyor. Trabzonspor ise 12 puan ile düşme hattındaki 14'üncü sırada yer alıyor. Takımın lig başından beri bir türlü toparlanamaması ve çıkışa geçememesi taraftarların büyük tepkisini çekiyor. Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, karşılaşmanın ardından düzenlediği basın toplantısında kırmızı-siyahlı rakiplerinin 60 dakika 10 kişiyle oynadığını söyledi. Topun kendilerinde olmasının herhangi bir şey ifade etmediğini belirten Yanal, benzer tabloları diğer maçlarda da gördüklerini iyi oynamalarına rağmen bunu skora yansıtamadıklarını aktardı.

Ersun Yanal, Trabzonspor'un önemli bir virajdan geçtiğini bu sürecin de sert ve acı verici olacağını aktardı. Yanal, skor üretecek ve güvene dönüştürecek zamana ihtiyacımız olduğunu vurgulayarak, Trabzonspor'un bundan sonra iskeletini teşkil edecek oyuncuları belirlemesi gerektiğini kaydetti. Ama bunu yaparken kulübü  oyuncu çöplüğüne de dönüştürmemek gerektiğini hatırlattı. Bu sürecin acılı gecip sancılı olacağını dile getiren tercübeli teknik direktör, referanslarının belli olduğunu, çıkardığı oyuncular ile kurduğu takım ve oynattığı oyunun ortada bulunduğunu bildirdi. Ersun Yanal, eninde sonunda bu süreci iyi yönetip istenilen Trabzonspor'u izlettireceklerini sözlerine ekledi.

Trabzonspor, 'Hakem Hatalarıyla Kaybediyoruz' Algısı Oluşturmaya Çalışıyor

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Ümit Özat ise 10 kişi kalana kadar sahadaki her şeyin istedikleri gibi olduğunu bildirdi. Başında bulunduğu kulübü iyi günlerin beklediğini dile getiren Özat, Rantie daha iyi olursa ve Stancu takıma katılırsa çok daha iyi bir oyun ortaya koyacaklarını ifade etti. Trabzonspor'un bugüne dek hakem hatalarıyla kaybettiği gibi bir algı oluşturulduğunu ifade eden Ümit Özat, bu algıyla kamuoyunda avantaj sağlanmaya çalışıldığını öne sürdü. Bugünkü kımızı kartın yüzde yüz bir kırmızı kart olmadığını savunan Gençlerbirliği teknik direktörü Özat, geçmişteki hataların gelecekteki hatalarla telafi edilemeyeceğini söyledi. Hatanın yeni hatalar ile telafi edilemeyeceğini hatırlatan Özat,  kısıtlı kadrolarla mücadele eden aynı bütçede olmayan takımların bulunduğunu bildirdi.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.