Son Dakika Haber

Ersun Yanal, Acı Raporu Yönetime Verdi!

Fenerbahçe’nin yeni teknik patronu Ersun Yanal, takımla ilgili raporunu yönetime sundu. Raporda, ‘Alınan kötü sonuçlar takımda özgüven kaybı oluşturmuş. Öncelikle santrafor ve 10 numara transferlerinin yapılması gerekiyor. En az 4 takviye yapmamız şart’ ifadelerine yer verdi.

Sarı lacivertli takımda Erzurumspor maçından önce göreve getirilen Teknik Direktör Ersun Yanal, ilk yarının tamamlanmasından sonra yönetime sunulmak üzere bir rapor hazırladı. Raporun ayrıntıları yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Ersun Yanal, başkan Ali Koç ve sportif direktör Damien Comolli ile bis araya geldi. 57 yaşındaki Ersun Yanal’ın, sarı lacivertli takım ve futbolcular hakkında iç açıcı olmayan bir tablo ortaya koyduğu gelen haberler arasında.

Gidenlerin Yeri Doldurulmadı

Tecrübeli teknik adam öncelikle arka arkaya alınan kötü sonuçların futbolcular üzerinde özgüven kaybına yol açtığına dikkatleri çekti. Yanal,, ‘Oyuncular hata yaparım korkusuna sahip. Bu nedenle gerçek performanslarını sahaya yansıtamıyorlar’ ifadelerini kullandı. Geçtiğimiz sezon ligi 2. Sırada bitiren kadrodan ayrılan isimler olduğuna dikkatleri çeken Ersun Yanal, kadro dışında kalanlar da olduğuna dikkatleri çekti.

Sol Bek ve Stoper Transfer Edilmeli

Öncelikle takımdaki eksik bölgelere takviye yapılması gerektiğini belirten Yanal, ‘Soldado ve Slimani gerekli performansı gösteremiyor. Bir tane forvet şart. Bundan başka takımı yönetecek 10 numara diye tabir edebileceğimiz bir oyuncuya ihtiyaç var. Bu iki transferden başka sol bekte Hasan Ali’ye bir yedek gerekli. Stoper için de alternatif şart. Bu takviyeler yapılır, takımın özgüveni de yükseltilirse başarı gelecektir’ sözlerini kullandığı ifade ediliyor.

Feraye Kılınç (feraye@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.