Son Dakika Haber

Dursun Özbek Ve Lucescu Görüşme Yaptı

Son zamanlarda adını sık sık Galatasaray ile duyduğumuz başarılı teknik adam Mircae Lucescu, günümüzde Zenit takımını çalıştırıyor. Geçtiğimiz günlerde Galatasaray başkanı  Dursun Özbek’in Lucescu ile görüşmesi de akıllarda soru işareti bıraktı.

Menajer Cevapladı

Yapılan görüşmeden sonra Lucescu’nun menajeri Zaporzhan, görüşme hakkında net açıklamalarda bulundu. Menajerin açıklamaları şu şekildeydi: ‘’Dursun Özbek ve Lucescu gerçek dostlardır. Her dostun görüşmesi de transfer olacağı anlamına gelmez. Böyle bir düşüncemiz hiç olmadı.’’

Teknik Adam Görüşmeyi Doğruladı

Tecrübeli teknik adam geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda görüşmeyi doğruladı ve çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Lucescu, röportajında şu ifadeleri kullandı: ‘’Kulüp başkanı Dursun Özbek ile görüşme yapmam gayet normal bir durum. Ben zamanında iki büyük Türk kulübüyle çalıştım ve oralardan güzel başarılar elde ederek ayrıldım.  Türk futbolunda da güzel izlenimler ve güzel izler bıraktım. Türkleri çok seviyorum. Onlar da zamanında beni çok sevdiler, hala da seviyorlardır.’’

Diğer Çare Terim

Dursun Özbek, Mircae Lucescu’yu takımın başına geçirmeyi düşünüyordu. Bu işlem gerçekleşmezse diğer bir isim olarak da Fatih Terim düşünüldü. Fatih Terim’in ise, her başkana evet demeyeceği iddia ediliyor. İkna edici olarak Abdurrahim Albayrak veya Faruk Süren bu işin içine girebilir. Dursun Özbek ise, iki teknik adamdan başkasını istemiyor. Çünkü taraftara, bu iki isimden başkaları kabul ettirilemez. Dursun Özbek bunun farkında olduğu için de, başka isimlerle görüşme yapmıyor.

Tüm Galatasaray camiası, gözlerini şuan Abdurrahim Albayrak ve Fatih Süren’e çevirdi. Bu iki ismin, Fatih Terim’i ikna edebileceği söyleniyor. Bu durum hakkında henüz iki isimden de net bir açıklama yapılmadı. Fatih Terim, en kötü zamanlarda Galatasaray’ın başına geçerek takımı güzel toplamıştı. Yine çözüm olarak Terim düşünülüyor. Terim veya Lucescu takımın başına gelmezlerse, büyük ihtimalle Igor Tudor ile yola devam edilecek. Öte yandan Galatasaray camiasının taraftarla da arası bozuk. Bunun da düzeltilip en iyi seviyeye getirilmesi için detaylı çalışmalar devam ediyor.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.