Son Dakika Haber

Dursun Özbek Kolları Sıvadı

Igor Tudor, son zamanlarda oyuncular ile arayı bozmuş durumda. Yaptırdığı ağır antrenmanlarla ve sistem değişiklikleri nedeniyle tam bir kadro oturtmayı başaramayan teknik adam, özellikle Sneijder ile çok gergin günler geçiriyor.

Başakşehir mücadelesinde alınan 4-0’lık mağlubiyet sonrasında takımda sular durulmuyor. Maçtan sonra ‘’En iyi kadromu sahaya sürdüm.’’ Açıklaması yapan Tudor, ortamın iyice gerginleşmesine neden oldu. Sneijder, De Jong ve Podolski Başakşehir mücadelesinde kadroya alınmayan isimlerdi. Kadroya alınmadıkları için en iyi kadro açıklamasına kızan futbolcular, soyunma odasında Tudor ile tartışmaya girmişti. Kötü gidişat nedeniyle Galatasaray başkanı Dursun Özbek, Igor Tudor ve futbolcularla görüşme kararı aldı.

Fenerbahçe Derbisi Çok Önemli

Galatasaray, Fenerbahçe derbisinde taraftarın gönlünü tekrar kazanmak istiyor. Fenerbahçe derbisinde belli bir sistem oturtması için Igor Tudor yönetim tarafından uyarılacak. Aynı zamanda takım içerisinde esen soğuk rüzgarlar ve iletişim kopukluğu nedeniyle de ayrı bir görüşme sağlanacak. Dursun Özbek, mali işlere yoğunluk verdiği için uzun süre takımla görüşememişti. Önümüzdeki günlerde yani Fenerbahçe derbisinde başkan Dursun Özbek, Florya’da detaylı bir görüşme yapacak.

Moraller Çok Bozuk

Galatasaray, Başakşehir maçı öncesinde sıkı bir idman yapmıştı. Bu idmandan sonra oluşan kadro da taraftarı ve futbolcuları şaşırtmıştı. Ortaya çıkan kadroya ‘’En iyi kadroyu sahaya sürdüm.’’ İfadesini kullanan Tudor, Florya’da farklı mağlubiyetten sonra tartışma konusu oluşturmuştu. Maç sonrasında kaptanlar ve oyuncular bir araya gelse de, üzüntü ve moraller hala aynı şekilde duruyor. Başkan Dursun Özbek, Fenerbahçe derbisine motive amaçlı herkesle görüşme yapacak. Görüşme Florya’da gerçekleşecek ve Özbek yönetimi morallin bozukluğunu dağıtmış olacak.

Önümüzdeki günlerde Dursun Özbek her an Florya’ya bir çıkartma yapabilir. Bu görüşmenin kesin olarak Fenerbahçe derbisinden önce yapılacağı biliniyor. Tudor ve futbolcuların arasındaki soğuk rüzgarların da önlenmesi hedefleniyor. Dursun Özbek’e göre futbolcuların ve yönetimin morali yerine gelmezse, Fenerbahçe derbisi de bir kayıp olabilir. Taraftarın gönlünü de Fenerbahçe derbisinde kazanmak isteyen Özbek, görüşmeyi ilerleyen günlerde kesin olarak yapacak.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.