Son Dakika Haber

Barça’nın Sosyal Medya Hesapları Hacklendi

İspanya’nın dev futbol takımlarından Barça’nın tüm sosyal medya hesapları ele geçirildi. Saldırının gerçekleşmesinden yaklaşık olarak 1,5 saat sonra hesapları tekrar kontrol altına alabilen Barça saldırıya dair açıklama gerçekleştirdi.

Birkaç gün önce HBO’nun resmi Twitter hesaplarını hackleyen hacker timi “OurMine”nın bu seferki hedefi İspanya’nın dev spor kulübü Barcelona oldu. Tim tarafından Barcelona kulübünün tüm dillerde yayın yapan Facebook ve Twitter hesapları hacklendi.

Dünya’nın dev şirketlerini hedef alan hacker timi kısa bir süre önce Game of Thrones’ın da yapımcılığını üstlendiği HBO kanalının resmi twitter hesabını hacklemişti. Meşhur timin hedefinde bu kez hem İspanya’nın hem de dünyanın en ünlü futbol kulüplerinden Barcelona vardı. İspanyol futbol devine ait olan 23 milyon takipçi sayısına sahip olan ana hesap da içinde olmak üzere tüm dillerdeki resmi Twitterları hackleyen tim, Facebook hesabını da ele geçirdi. Tüm sayfaları ele geçiren hackerlar tarafından tweetler atıldı ve gönderiler yayınlandı.

Hacker grubu ele geçirdiği hesaplardan, “Merhaba Barcelona, bizler OurMine güvenlik ekibiyiz. Lütfen bizimle iletişim kurun, şakamız için özür dileriz.” Ve “Barcelona’ya hoş geldin Angel Di Maria” ifadelerine yer verdi.

Hacker grubu tarafından Twitter’da Trend Topic yapılabilmesi için bir tweet de atıldı. Atılan tweette “Hadi #FCBHack etiketini TT yapalım!” mesajı yayınlandı. Hackerlar tarafından başlatılan bu etikete binlerce tweet atıldı.

Barça Açıklama Yaptı

Ünlü İspanyol kulübü resmi hesaplarının bir hacker grubu tarafından hacklenmesinin ardından, hesapları tekrar kontrolleri altına almayı başardı. Yaşanan sorun sebebiyle Barça kulübünden bir mesaj yayınlandı. Barça’nın yayınladığı mesajda, “Resmi hesaplarımız bu gece saldırıya uğramıştır. Sorunun en kısa sürede halledilebilmesi için çaba sarf ediyoruz. Sabrınız için teşekkür ederiz.” İfadeleri yer aldı.

 

 

Kıvanç Kurgulu (kivanc@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Diğer Sporlar" alanında içerik editörü. Hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.