Son Dakika Haber

A Milli Erkek Voleybol Takımı Hollanda'da

A Milli Erkek Voleybol takımımız CEV 2017 A Erkekler Avrupa Şampiyonası 2. Raunt E Grubundaki rövanş karşılaşmasını yapmak üzere Hollanda’ya gitti. Bugün karşılaşılacak müsabaka için Hollanda’ya giden A Milli Erkek Voleybol takımımız galibiyet ile ülkemize dönmeyi hedefliyor.

Geçtiğimiz 15 ila 17 Eylül arasında Manisa’daki Turgutlu Yıldırım Beyazıt Spor Salonu’nda yapılan ilk müsabakada Avusturya’yı 3 - 1’lük bir skorla, Belarus’u da 3 - 0 ile yenen Erkek Voleybol takımımız yine aynı tarihler içerisinde Hollanda’ya 3 - 2 yenilerek müsabakalara devam etmekteydi. Milli takımımız da bu şekilde müsabakalara devam ederek son hız ile galibiyet almaya odaklamıştır. Millilerimiz Türkiye’de göstermiş oldukları bu başarıları rövanş maçlarında da göstermek isteyerek gruptan başarılı bir şekilde çıkmayı hedeflemektedirler. Böylelikle daha üst yerlere kendilerini taşıyabilecek ve daha güçlü rakipler ile daha üst turlarda müsabakalara geçeceklerdir. Yapılan açıklamalarda millilerimizin moralinin tam olduğu ve bu müsabakalara yeterli derecede hazırlandığı belirtilmiştir.

Hiçbir Elemeye Girmeden Direkt Katılabilecekler

Eğer ki A Milli Erkek Voleybol takımımız yapılacak olan bu rövanş karşılaşmaları sonucunda da kendi grubundan birinci olarak ayrılması durumunda önümüzdeki sene otuzuncusu düzenlenmekte olan 2017 A Erkekler Avrupa Voleybol Şampiyonası’na hiçbir elemeye girmeden direkt katılabilecekler. Bundan dolayı gruptan lider bir şekilde ayrılmak millilerimiz için çok önemli olmaktadır. Eğer ki bu rövanş karşılaşmaları sonucunda millilerimi birinci değil de ikinci olurlar ise B Grubundan ikinci sırada tamamlayacak olan bir takım ile önümüzdeki ekim ayında karşılaşacak. Önümüzdeki ekim ayının 1’i ila 9’u arasında düzenlenecek olan 3. Raunt Elemelerinde karşı karşıya gelerek kıyasıya yarışacaklar. Bu müsabakalarda bir tanesi deplasmanda bir tanesi de kendi evinde olarak totalde 2 maç karşılaşacak ve rakibini eleyen 3. Raunt takımı Polonya’ya gitmeye hak kazanacak. 3. Raunt olarak adlandırılan bu müsabakalarda ise toplamda 3 takım daha Polonya’ya gitme hakkı kazanacak. Böylelikle millilerimizin birinci olarak çıkması tek temennimiz olacaktır. İkinci çıkmaları halinde bir daha müsabaka ile karşı karşıya kalacaklar ve bu müsabaka sonucunda Polonya’ya gidip gitmeyecekleri kesin olarak belli olacak.

Kıvanç Kurgulu (kivanc@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Diğer Sporlar" alanında içerik editörü. Hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.