Son Dakika Haber

Vıtor Pereıra'dan Büyük Sözler

1968 doğumlu, Portekizli eski futbolcu olan ve şuan teknik direktörlük yapmakta olan Vitor Pereira, Fenerbahçe Futbol Kulübü'nden ayrıldıktan sonra, Almanya 2.Lig takımlarından biri olan 1860 Münih ile bir anlaşma imzaladı.

Türkiye'de, Fenerbahçe Futbol Kulübü ile yaptığı anlaşma sonrasında "Hücum futbolu" oynayacağını söyleyen ve bunu yapmayan Vitor Pereira, spor kulübünden oldukça olaylı ve kötü bir şekilde ayrılmıştı. Fenerbahçe'ye ilk geldiği zamanlar hem futbolcularını hem de taraftarlarını heyecanlandıran Pereira, verdiği sözleri tutamamıştı. Maçlarda tribünlerden "Vitor git artık." tezahüratları yayılmaya başlayınca ve Fenerbahçe Futbol Kulübü'ne verdiği sözleri tutamayınca geçtiğimiz aylarda Fenerbahçe'nin teknik direktörlüğünü bırakarak gitmişti.

"Bundesliga'ya Yükseleceğiz"

Almanya 2.Lig takımlarından biri olan 1860 Münih takımı, lig sıralamasında 14. futbol takımı olarak yerini alıyor. Puan tablosunda ise 16 puan geride kalan takım için Vitor Pereira, "Bundesliga'ya yükseleceğiz." diyerek, Fenerbahçe Futbol Kulübü'ne girerken vermiş olduğu büyük sözler gibi, Almanya 2.lig takımı olan 1860 Münih'e de aynı sözleri verdi.

Anlaşmayı imzalarken "Bir üst lige yükseleceğiz." diyen 48 yaşındaki teknik direktör Pereira, sözlerine bir de şunları ekledi, "Bu büyük futbol kulübünün hak ettiği yerde olmadığını düşünüyor ve onu hak ettiği yere geri çıkartmayı istiyorum. Çok önemli ve esaslı bir mücadele içine girdim lakin ben böyle zorlukları ve bu gibi zorlukları aşmayı seven bir adamım." diyerek hem çok iddialı hem de oldukça büyük vaatlerde bulunarak, Almanya basınında yer aldı.

50 ile 100 Milyon Euro Arasında Transfer Bütçesi         

Almanya'da ki gazetelerde yansıyan haberler arasında Pereira'nın bu kadar iddialı konuşmasının sebebinin futbol kulübünün bütçeleri arasında 50 ile 100 milyon Euro arasında değişen transfer bütçesinin bulunması. Almanya 2.lig takımları arasında bulunan 1860 Münih için hızlı bir giriş yapan Pereira, görevine 1 Ocak 2017'de başlamak üzere anlaşma imzaladı.

Kulübün baş yatırımcısı olan Hasan İsmail, Pereira'nın sözlerinin ardından "Takımı yeni oyuncularla güçlendireceğimize ve takımın performansını arttıracağımıza dair değerli hocamıza söz verdim." diyerek, Pereira'nın güveninin transfer bütçelerine dayanmış olmasını bir bakıma doğrulamış oldu.

()