Son Dakika Haber

Tudor'un Kutusunda City Var!

Galatasaray, transfer çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Önümüzdeki sezonda genç ve dinamik bir kadro kurmak isteyen Galatasaray, Manchester City oyuncularına yönelmiş durumda. Çalışmalar hız kesmeden devam ederse önümüzdeki sezon adeta bir Galatasaray City takımı görebiliriz.

City Oyuncuları İlk Sırada

Galatasaray’da Denayer, Mangala ve Zabaleta şuan ilk sırada bulunan isimler. Transfer çalışmalarına tam anlamıyla başlandığı zaman üç isimle ilk olarak görüşme sağlanacak. Guardiola, gelecek sezon için bu oyuncuları takımda istemeyince, onun yerine Galatasaray ilgilenmeye başladı. Aynı zamanda takımın golcüsü Wilfried Bony de listede bulunan isim.

Igor Tudor Raporu Sundu

Yeni sezonda en az 7 takviye yapmak isteyen Galatasaray’da teknik direktör Igor Tudor istediği transferlerin listesini yaptı ve Galatasaray Sportif Direktörü Cenk Ergün’e çok geçmeden listeyi sundu. Listeye bakılınca genellikle Manchester City oyuncularını gören takım, listedeki isimleri masaya yatırmaya başladı.

Mangala Yine Kiralanacak

Önümüzdeki sezonda Manchester City, Denayer ve Bony’in bonservisleriyle beraber satılmalarına karar verdi. Mangala için de kiralama kararı verildi. Stoper bölgesinde görev yapan Mangala’ya Galatasaray’ın ihtiyacı var. Şartlar ise, sarı kırmızılı ekibi biraz daha zorlayabilir. Bunun üzerine sarı kırmızılı ekip ilk olarak Zabaleta’yı ilk sıraya yerleştirdi.

Öncelik Zabaleta

Sağ bek arayışı içerisine giren Galatasaray, sezon sonu Manchester City ile sözleşmesi bitecek olan Zabaleta’ya yöneldi.  Tecrübeli futbolcunun sezon sonunda Manchester City ile sözleşmesi bitecek. Oyuncuya sadece Galatasaray da talip değil. West Ham United ve Roma da oyuncuyla büyük ölçüde ilgileniyor.

Negredo İptal

Galatasaray, geçtiğimiz günlerde Alvado Negredo ile ilgilenmeye başlamıştı. Oyuncu takımda istenmeyince Galatasaray oyuncuyla büyük ölçüde ilgilendi fakat, anlaşma sağlanamadı. Valencia, yıllık bonuslar dahil olmak üzere Galatasaray’dan 4 milyon Euro istedi. Bu istek üzerine düşünme kararı alan sarı kırmızılı ekip, Negredo transferini şuan için askıya aldı. Önümüzdeki günlerde ücret aşağı çekilmeye çalışılacak.

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.