Son Dakika Haber

Trabzonsporlu Oyuncu İle Dev Kulüp İlgileniyor

Transfer sezonunda birkaç isimle görüşen ve bu isimlerden Kamil Ahmet Çörekçi, Theo Bongonda ve Jurac Kucka ile anlaşmaya varan Bordo Mavili ekip çalışmalarını son hızda sürdürmeye devam ediyor. İtalyan devi Milan’dan uzun uğraşlar sonucu transfer edilen Slovak yıldız Jurac Kucka ile orta sahasını güçlendiren Karadeniz ekibi bu transferi gerçekleştirirken ilginç bir olay oldu. İtalya’nın dev kulübünün menajerliğini yapan eski kalecisi Cristian Abbiati bu oyuncunun görüşmeleri gerçekleşirken şu ifadeleri kullandı. Genç oyuncularından biri olan Yusuf Yazıcı hakkında övgü dolu cümleler kuran Abbiati “Bir süredir genç oyuncunuzu izliyoruz. Farklı ve yetenekli bir oyuncu. Bir gün onu satmak gibi bir niyetiniz olursa biz onu almak isteriz.” dedi. Bu cümleleri kurarak Trabzonspor yönetiminden söz alan Milan’ın eski kalecisi gelecek sezonda bu oyuncuyu ilgi ile takip edeceklerini belki kapılarını çalacaklarını iletti.

Yusuf Yazıcı Kimdir?

29 Ocak 1997 tarihinde Trabzon’da doğmuştur. Geçen sezon Fenerbahçe ve Beşiktaş takımlarının transfer etmek için uğraştığı Mehmet Ekici Bordo Mavili ekipten ayrılmak istiyordu. Ancak kulüp onu göndermek istemedi. Bu sorun daha da büyüdü ve Ekici kadro dışı bırakıldı. Tecrübeli orta saha oyuncusunun kadro dışı bırakılması ile genç oyuncu Yusuf Yazıcı’ya büyük bir şans doğdu. Bu yetenekli sol ayak kazandığı bu şansı çok iyi değerlendirdi. Büyük kulüplerin dikkatini çekmeye başladı.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.