Son Dakika Haber

Trabzonspor'da Prosinecki Sesleri

6-1’lik Akhisar mağlubiyetinden sonra görevine son verilen Ersun Yanal’ın yerine Trabzonspor’da yeni hoca arayışları devam ediyor. Bordo-mavili ekip önce Fatih Terim’le görüştü. Tecrübeli teknik adamdan olumsuz yanıt alan Karadeniz ekibi bu kez rotasını Robert Prosinecki’ye çevirdi. Bordo mavililer Hırvat teknik adamla büyük oranda anlaşma sağladı.

Kulüp tarihinin en önemli sezonlarından bir tanesini yaşayan ve yıldızlarla bir takım kurarak sezona hayli iddialı başlayan Trabzonspor büyük bir yara aldı. Maçlarda alınan kötü sonuçlardan teknik direktör Ersun Yanal’ı sorumlu tutan yönetim yollarını ayırma kararı aldı. 55 yaşındaki tecrübeli teknik adamdan boşalan göreve en son milli takımı çalıştıran Fatih Terim getirilmek istendi. Ancak bordo mavili ekip Fatih Terim’den, “Kısa vadede Türkiye’de bir takım çalıştırmayı istemiyorum” yanıtını aldı. Bunun üzerine arayışlarını sürdüren bordo mavililer, rotasını Robert Prosinecki’ye çevirdi.

Vakit kaybetmeden Hırvat teknik direktör ile temasa geçen Muharrem Usta ve yönetim, 48 yaşında olan çalıştırıcıyla büyük oranda anlaşmaya vardı. Sözleşme hususunda kalan ufak prüzlerin giderilmesiyle birlikte genç teknik adamın hafta sonuna kadar bordo mavili ekiple imza atacağı düşünülüyor. Şu anda Azerbaycan milli takımını yöneten Hırvat teknik adam 2012-2013 sezonunda Kayserispor’u çalıştırmıştı.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.