Son Dakika Haber

Tayfun Korkut Dev Kulübün Başına Geçti.

Bayer Leverkusen  Bundesliga’da kötü sonuçlar alıyor.  Son olarak Borussıa Dortmund karşısında 6-2’lik bir hezimetle sahadan yenik ayrılan Leverkusen çareyi eski teknik direktörü kovmakta buldu. Yerine ise bir zamanlar Türk Milli Takımının formasını giyen Tayfun Korkut getirildi.

Tayfun Korkut Almanya’da gelecek vaat eden teknik adamlar arasında gösteriliyor. Almanya’nın teknik patronu Löw de daha önce Tayfun Korkut hakkında önemli ve olumlu mesajlar vermişti.

Anlaşma uzun vadeli değil. Sezon sonuna kadar bir anlaşma imzalandı. Taraflar memnun kalırsa sözleşme uzatılabilir.

ALMAN BASINI ŞAŞKIN

Bayer Leverkusen gibi ligin önde gelen bir temsilcisinin başına deneyimi pek fazla olmayan Tayfın Korkut’un getirilmesi Alman basınında şaşkınlıkla karşılandı. Zira Tayfun Korkut sezon başı Bundesliga 2 ekiplerinden Kaiserslautern'i çalıştırıyordu. Ama Tayfın Korkut bu mütevazı takımda bile başarısız olmuş ve kariyerinde önemli bir yara almıştı.

Tayfun Korkut, daha önce Hannover’i çalıştırmış lakin sezonu tamamlayamamış ve nisan ayında görevine son verilmişti.

Alman futbolunun önde gelen isimlerinden Rudi Völler Tayfun Korkut’a güveniyor. Völler, Korkut’un transferi ile ilgili olarak Alman basınına şunları dile getirdi. Tayfun Korkut’un futbol bilgisine güveniyorum. Bu oyunun nasıl oynanacağı yönünde isabetli fikirleri var.

SÖZLEŞME UZATILABİLİR

42 yaşındaki teknik adamın Bayer Leverkusen’de başarılı olacağına canı gönülden inandığını belirten efsane Rudi Völler iyi bir iletişime sahip olan Tayfun Korkut’un sezon sonunda sözleşmesinin uzatılabileceğinin sinyallerini de verdi. Völler, Bayer Leverkusen’de sözü en çok geçen kişi olarak biliniyor.

ALMAN BASININA KONUŞTU

Tayfun Korkut sözleşmenin kısa vadeli olmasının kendisi için bir sorun teşkil etmeyeceğini ve bu kısa süreli anlaşmayı uzatmak için elinden gelen her şeyi vereceğini söyledi.

Tayfun Korkut, becerikli ve büyük potansiyele sahip bir kulübü çalıştıracağından ötürü mutlu olduğunu dile getirdi. Bu büyük kulübe imza attığı için kendisini çok şanslı hissettiğini ifade eden çiçeği burnunda teknik direktör Tayfun Korkut, takıma gerekli ivmeyi kazandıracağını sözlerine ekledi.

 

()