Son Dakika Haber

Şok Rakam! Serbest Kalma Bedeli 80 Milyon TL!

Galatasaray, sezon başında Emre Çolak’ı bedelsiz olarak Deportivo’ya transfer etmişti. Deportivo’da forma giyen Emre Çolak, kısa sürede tüm basında yayınlanmaya başladı ve birkaç kez de haftanın oyuncusu seçildi. Bu durumda da maliyeti iyice artan oyuncunun serbest kalma ve satış bedeli de dudak uçuklatan bir seviyeye ulaştı.

Bu sezon başında da sözleşme imzalamak istemeyen Galatasaray, Emre Çolak gibi kıymete binen bir oyuncuyu da elinden kaçırmış oldu. Emre Çolak’ın şimdiki fiyatı da dudak uçuklatan bir seviyede.

Kısa sürede Deportivo takımında büyük başarılar sergileyen oyuncu, A Milli takıma alınacak kadar güzel performans yakalamıştı. Milli forma altında da kendini geliştirdiğini belli eden Emre Çolak’ın fiyatı da Deportivo tarafından açıklandı. Transfer sezonuna yaklaşıldığı için Deportivo, oyuncunun satış ve serbest kalma bedelini çok geçmeden açıkladı.

Serbest Kalma Bedeli 20 Milyon Euro!

Sezon başında bedelsiz olarak Galatasaray’dan Deportivo’ya transfer edilen oyuncunun, serbest kalma bedeli 20 milyon euro olarak belirlendi. Bunu da Türk lirasıyla hesaplarsak yaklaşık 78 milyon lira gibi bir rakam çıkıyor. Deportivo tarafından yapılan bu fiyat belirlemesi de oldukça şaşırttı ve dudak uçuklattı. Emre Çolak’ın Deportivo ile 2019 yılına kadar da sözleşmesi bulunuyor.

Emre Çolak, Deportivo forması altında 27 maça çıktı ve 3 gol, 6 asistlik bir performans sergiledi. Sergilenen bu performans da oldukça dikkat çekti ve oyuncunun performansına bakılarak fiyat da bir hayli yükseltildi.

Geçtiğimiz günlerde transfer durumu hakkında konuşan Emre Çolak, transfer süreci hakkında bir takım açıklamalar yapmıştı. Emre Çolak, Deportivo ile 2019 yılına kadar sözleşmesinin olduğunu belirterek, sadece Deportivo kariyerine devam etmek istediğini söyledi. Açıklamaların sonunda ise ‘’Türkiye’de tekrar oynama şansım olursa, tercihimi kesinlikle Galatasaray’dan yana kullanırım.’’ Açıklamalarını yapmıştı.

Oyuncunun maliyetinin önümüzdeki günlerde nasıl şekilleneceğini göreceğiz. 2019 yılının sonunda, maliyet düşük olursa Galatasaray, Emre Çolak’ı tekrar transfer etmek isteyebilir. Eğer anlaşma yapılırsa Emre Çolak da tekrar Galatasaray’da oynayabileceğini belirtmişti.

Fahri İnce (fahri@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Avrupa'da Futbol" alanında içerik editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.