Son Dakika Haber

Sarı Kırmızılı Takımın Yeni Teknik Direktörü Igor Tudor!

Geçtiğimiz günler içerisinde yapılan Kayserispor ve Galatasaray maçının mağlubiyet ile sonlanması ardından düzenlemeler yapılacak olduğu belirtilmişti. Son zamanlar içerisinde takım üzerinde pek bir etkisi olmayan Hollandalı teknik adam Riekerink ile yolların ayrılması bekleniyordu. Yapılan kritik toplantı ardından sözleşmesi fes edilen ve yerine yeni teknik direktör bakılırken sonuç belli oldu. Mehmet Özbek ve ekibi bunun için daha çok yerli kişilerin yer aldığı bir liste hazırlayarak hemen görüşmeleri başlatmışlardı. Bunun ardından görüşmesi yapılan isimlerden Igor Tudor ile sarı kırmızılı takımın geleceği için anlaşma yapıldı.

Karabükspor'un başında yer alan Hırvat teknik adam 1,5 yıllık olarak yapılan kontrat ardından sarı kırmızılı takımın başına geçti. Bu uzlaşma ardından takım başında yerini alacak isim belli oldu. Takım için artık Hollandalı olan Jan Olde Riekerink devri tamamen sona erdi. Ligin yirminci haftası içerisinde zirve yarışı içinde olan tüm rakiplerin kayıp etmesi üzerine, Ülker Arena içerisinde gerçekleşmiş olan Galatasaray Kayserispor maçı da mağlubiyet ile sonuçlandı. Taraftarların tribünlerden istifa diye olan çığlıkları ile sahayı terk eden sarı kırmızılı takımın faturası ise Hollandalı teknik adam Riekerink'e kesildi. Söz konusu olan Hollandalı teknik adam ile yolların ayrılması durumu kesinleşti. Artık takımın başında olan isim Hollandalı Riekerink değil onun yerine Hırvat olan Igor Tudor oldu.

Yönetim bir araya gelerek hazırladığı listede her ne kadar birçok isim yer alsa bile takımın geleceği için en doğru kişinin olması gerekiyordu. Takım içim masaya yatırılan durumların ardından birçok farklı senaryo dile getirildi. Son karar olarak bu sezon içinde Karabükspor içinde oldukça etkili olan ve iyi bir sezon geçirmesinde etkili olan Igor Tudor takım için en uygun isim oldu.

Alınan kararın ardından Igor Tudor ile bir araya gelinerek bir buçuk senelik olan anlaşma yapıldı. Takımın yeni başında olacak isim belli olduktan sonra ligi iyi bir şekilde tamamlamak için çalışmaların da hızlandırılacak gibi olduğu hissediliyor.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.