Son Dakika Haber

Sarı Kırmızılı Takımdan İlk Teklif Bülent Korkmaz'a

Kayserispor ve Galatasaray maçının ardından yönetim Hollandalı teknik adam olan Jan Olde Riekerink ile yolları ayırma kararı almıştı. Bu yüzden Galatasaray yönetimi büyük bir liste belirledi. Bu geniş liste içerisinden teklif yapılan ilk isim ise efsane kaptan olarak yerini alan Bülent Korkmaz için oldu.

Sarı kırmızılı takım için ardı ardına kesilmeyen son dakika haberleri geliyor. Dün yaşanmış olan Türk Telekom Arena içerisinde gerçekleşen Kayserispor ve Galatasaray mücadelesi, Galatasaray'ın kendi evinde mağlubiyet sonucuyla karşılaşmasından 2-1 olarak sonuçlandı. Bu yenilginin ardından hem taraftarlar tarafından hem de Galatasaray yöneticileri tarafından üstü çizilen Hollandalı teknik adamın yerine yeni bir teknik direktör arayışı içerisine girildi.

Dursun Özbek, Mehmet Özbek ve kendi ekibinde yer alan kişiler bir araya gelerek daha çok yerli isimlerden oluşan geniş bir liste ayarlaması yaptılar. Geçmişten bu güne kadar kulübün efsanelerinden biri olarak yerini alan Bülent Korkmaz ise bu listenin başında yer alan kişi oldu.

Galatasaray başında yer alan idareciler, kararın ardından Bülent Korkmaz ile iletişim içerisine girdiler. Telefonda takım başında olmak isteyip, istemediklerini iletmelerinin ardından efsane isim takım başında yer almak için hazır olduğunu dile getirdi.

Takım İçin Kritik Saatler Başladı

Dün yaşanan Kayserispor ve Galatasaray maçının ardından oldukça kritik saatler başladı. Maçın ardından verilen kararlar doğrultusunda Mehmet Özbek ve ekibinde yer alan kişiler tarafından yeni teknik direktör olarak bir liste ayarlandı. Bu listenin başında yer alan isim Bülent Korkmaz ile iletişim içerinde bulunuldu. Verilen cevap takım için her ne kadar olumlu olsa bile temaslar hala devam ediyor. Listede isimleri yer alan diğer kişiler ile de aracılar vasıtası ile görüşmeler sağlanıyor. Yarın yapılacak olan kritik toplantı sonucunda her şey belli olacak. Toplantı sonucuna göre Hollandalı teknik adam olan Riekerink ile yolların ayrılması bekleniyor. Yolların ayrılması tamamlandıktan sonra takımın başına geçmesi için gerekli olan teknik direktör için yapılacak olan çalışmaların daha da hızlanacak olduğu düşünülüyor.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.