Son Dakika Haber

Şanlıurfaspor teknik direktörünü arıyorTFF 1. Lig ekiplerinden Şanlıurfaspor geçen sene kötü bir sezon geçirerek taraftarlarını hayal kırıklığına uğratmıştı. Geçen sene oynadığı oyunda saha içinde birçok sebepten dolayı iyi bir performans sergileyemeyen Şanlıurfaspor bu sene de lige kötü başlayan ve kötü bir grafik çizen bir takım olarak göze çarptı. Lige başlangıcı kötü bir şekilde yapan Şanlıurfaspor’ da gözler takımın teknik direktörü Ünal Karaman‘a çevrildi.  
Ünal Karaman cezayı kendine kesti 
Geçen sene oynanan oyundan memnun olmayan Ünal Karaman bu olumsuz durumdan transferler ve takımda ki bazı değişiklerle kurtulabileceğini düşünmüştü. Yapılması planlanan transferlerin ardından daha iyi bir performans ortaya koyması beklenen Şanlıurfaspor, transferler sonrasında da sahadan umduğu sonuçlarla ayrılamadı. Yapılan değişiklikler ve transferler sonucu çözülmeyen sorunların nedenini kendinde bulan Ünal Karaman Şanlıurfaspor’ un ligde en son yaptığı Denizlispor karşılaşmasında 1-0’lık skorla sahadan ayrılması üzerine maç sonunda istifa ederek takımdan ayrılmak istedi. Takımın futbol şube sorumlusu Mehmet Büyükfırat kaybedilen Denizlispor karşılaşması sonrasında basına Ünal Karaman’ın istifa edeceğinin ve takımın başına yeni bir teknik direktör getirileceğinin mesajını verdi. 
İstikrarsın sonuçların sorumlusu olarak ilk önce oyuncuların görülmesi ve yapılan transferler ile birlikte oyunculardan kaynaklanan bir problemin ortaya konulamaması üzerine Ünal Karaman sorunun kendinden kaynaklandığını düşünerek istifa etti. Ligde bir düzen tutturamaması ve birçok maçta taraftarlarının yüzünü güldüremeden sahadan ayrılması üzerine takım için kendisinin doğru insan olmadığını düşünen Ünal Karaman, Denizlispor mücadelesinden sonra da sahadan 1-0 mağlup ayrılınca istifa etti. Bu istifanın ardından Şanlıurfaspor yeni bir teknik direktör bulma çalışmaları başlattı.
Büyükfırat açıklamalarda bulundu
Denizlispor maçı sonrasında Ünal Karaman’ın istifa etmesi üzerine açıklamalarda bulunan Büyükfırat “Maalesef takım içerisinde işlerin yolunda gitmediğini söylemek zorundayım. Evimizde Denizlispor karşısında mağlup olarak taraftarlarımıza galibiyet ile birlikte 3 puan hediye edemediğimizi de üzülerek dile getirmek istiyorum. Maç sonrasında da teknik direktörümüz olan Ünal Karaman takımımızın önünü açarak ve sonunun kendinden kaynaklı olduğunu düşünerek istifa etti. Ünal Hocamıza takımımıza yaptığı katkılardan dolayı çok teşekkür ediyorum ve gelecek kariyerinde başarılar diliyorum.” sözleri sonrasında Gaziantepspor maçına kadar teknik hoca problemlerini çözmek istediklerini de dile getirdi.    

 

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.