Son Dakika Haber

RUUD GULLİT, DE JONG HAKKINDA KONUŞTU

Hollanda futboluna imzasını atmış isimlerden Ruud Gullit, Galatasaray’da forma alan Hollanda vatandaşları Nigel De Jong ve Wesley Sneijder ile ilgili çok çarpıcı yorumlar yaptı. İşte o açıklamalar…

Futbol hayatında adeta bir fırtına gibi olan Ruud Gullit, Galatasaray’daki vatandaşları hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı. Lig TV’de konuşan Hollandalı futbol adamı, Sneijder’in  Hollanda Milli Takımı’nın İsveç’e karşı oynadığı son mücadelesindeki performansı ile ilgili olarak, “O maçta etkin olduğunu söyleyebiliriz. Liderlik görevini eksiksiz yerine getirdi. Sorumluluk almaktan kaçınmadı. Sadece gol attığı için değil, oynadığı oyundan dolayı da alkış aldı. Onun adına olumlu gelişmeler beni mutlu ediyor. Hâlâ ne kadar istekli olduğunu geçen hafta bir kez daha gösterdi” ifadelerini kullandı.

 

Aslan’ın yeni transferi Nigel de Jong’u da yorumlayan Gullit, şöyle konuştu:

 

“Kendisini Roy Keane ile kıyaslayabiliriz”

 

“Nigel defans ve hücum hattı arasında denge görevi gören bir oyuncudur. Kendisini Roy Keane ile kıyaslayabiliriz. Takım hücuma çıktığında defansta oluşan boşlukları doldurur ve bu yüzden takımın çok önemli bir parçası olabilir. Ancak asla bir oyun kurucu değildir. Top ayağına geldiğinde oyun kurucu yakınında olmalı ki topu ondan alabilsin. Ancak özellikle süpürücülük anlamında çok önemli bir rol oynayabileceğini düşünüyorum.”

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.