Son Dakika Haber

Roman futbolcu futboldan 2 yıl men edildi


Dünyada spor müsabakaları içerisinde çok sık olmamakla birlikte yaşanan men edilme olaylarına bir yenisi daha eklendi. Futbolcular genel olarak doping gibi madde kullanımları sonucunda futboldan belli bir süre men edilmekteydiler fakat Roman oyuncu Eremenko bu nedenle men edilen futbolculardan birisi konumunda değil.

Doping gibi bir madde değil de uyuşturucu madde kullanımından futboldan men edilen Eremenko önümüzdeki 2 yıl boyunca herhangi bir spor müsabakasında görev alamayacak. Finlandiya Milli Takımı’nda görev alan ve aynı zamanda CSKA Moskova takımında orta saha olarak profesyonel futbol yaşamını sürdüren Eremenko UEFA tarafından yapılan açıklama sonrasında 2 yıl gibi bir süre ile birlikte futbol müsabakalarından men edildi. CSKA Moskova takımı Şampiyonlar Ligi E Grubu müsabakalarından olan Bayer Leverkusen maçı öncesinde testlerden geçmişti.

Takımda bulunan futbolculardan olan Eremenko’nun yapılan testler sonucunda uyuşturucu madde kullanımında bulunduğu tespit edilmişti. Yapılan detaylı testler sonucunda uyuşturucu kullandığı kesinleşen futbolcu toplamda yıl olmak üzere futbol yaşamına ara verdi. UEFA, Rus asıllı oyuncuya daha önce 6 Ekim tarihinde 1 ay süreliğine futboldan men cezası vermiş ve nedeni ile ilgili herhangi bir açıklama yapmamıştı. Aldığı cezalar ile birlikte Milli Takımda yerinin önemli olması ve CSKA Moskova takımı için önemli futbolcular arasında yer almasının sonucunda hem milli takımını hem de CSKA Moskova takımını toplamda 9 maç yalnız bırakmıştı. Değerlendirmelere göre Eremenko Finlandiya Milli Takımının 2018 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’nde sahaya çıkmış olduğu 3 resmi karşılaşmada forma giyemedi. Belirtilen bu 3 maçta Finlandiya takımı mağlubiyetle sahadan ayrıldı.
   Uyuşturucu madde kullanımı sonucunda aldığı ceza nedeniyle henüz herhangi bir açıklamada bulunmayan futbolcu bu cezanın bitmesi ile birlikte Profesyonel futbol yaşamına devam edebilecek. 2 yıl boyunca herhangi bir resmi müsabakada görev alamaması sonucunda hem kondisyonu düşecek olan hem de aynı zamanda yaşı ilerleyecek olan futbolcunun bu 2 yılın ardından ne gibi bir futbol yaşantısının olacağı ve takımının yine CSKA Moskova takımımı olacağı merak edilen en önemli noktalar arasında yer alıyor. 

 

Fahri İnce (fahri@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Avrupa'da Futbol" alanında içerik editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.