Son Dakika Haber

Riekerink'ten Durum Değerlendirmesi

Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında devre arasına Aytemiz Alanyaspor kazanarak girmek istediklerini söyledi. Alanyaspor maçına dikkat çeken teknik direktör amaçlarının devreye lider olarak girmek olduğundan bahsetti. Bu maçı kazanırlarsa önümüzdeki devrenin iyi geçeceği düşüncesinde.

 

Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin çok önemli rakipleri arasında olduğuna değinen Riekerink; Medipol Başakşehir’in başarısına olan şaşkınlığını dile getirdi. Asıl hedeflerinin liderlik olduğunu belirten teknik direktör şu an ki konumlarının da kötü olmadığını belirtiyor. Riekerink pozisyon üretme konusunda sıkıntıların mevcut olduğunu dile getirerek mükemmel için her zaman sıkıntıların olduğunu ve bu sıkıntıların düzeltileceği noktasına da değindi.

Sezon başında gayet iyi durumda olduklarını ve daha sonra girdikleri sıkıntılı döneme girdiklerini belirten teknik adam daha sonraki toparlanma sürecinden bahsetti. Bu sıkıntılı süreç Galatasaraylı ekip için bir kenetlenme dönemi haline geldi. Zor zamanları atlatmanın hiç kolay olmadığını ve bu dönemi atlatmanın zor olduğunu dile getiren Riekerink zor zamanlarda takımının birbirine nasıl kenetlenip ayağa kalktığını dile getirdi.

Galatasaraylı ekipten son derece memnun olan Riekerink; Bursaspor maçı öncesi verdiği demeçte değindiği 5 maç için 13 puan konusunun Aytemiz Alanyaspor maçını almaları durumunda gerçekleşeceğini hatırlattı.  İstedikleri sonucu alırlarsa ikinci devrede sadece şampiyonluk için oynayacaklarını anlattı.

"Bütçe dahilinde transfer yapabiliriz"

Antalyasporlu Samuel Eto'o'nun Galatasaray ile anıldığını soranlara Jan Olde Riekerink; böyle bir durumun söz konusu olmadığını dile getirerek ekonomik durumun müsaade ettiği kadar transfer yapabileceklerini söyledi.  Yönetim ve araştırma ekibiyle sezon başında transfer olasılıklarını ve sözleşmesi biten oyuncular gibi konular hakkında toplantılar yaptıklarından söz eden Rienkerink; herhangi bir olası duruma karşılık hazır olmaları gerektiklerini ve her zaman böyle bir duruma hazır olduklarını dile getirdi. UEFA tarafından kısıtlaması olan Galatasaray; Stoper’de 6 kişi kaldıklarını belirtti. Riekerink bu sebeple bütçe dahilinde stoper pozisyonu için pozisyonuna transfer yapabileceklerini dile getirdi.

Şehitler Saygı Maçı’ndan gururla bahseden Teknik direktör; Türkiye’nin çok güzel bir ülke olduğundan bahsetti.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.