Son Dakika Haber

Riekerink Açıklamasında, Plan Süper Müdahale Sıfır

Takım olarak derbiye çok iyi hazırlandık ve de Beşiktaş takımını çok iyi analiz ettik.  Maç öncesinde de takım olarak gerekli olan tüm önlemleri aldık ve en iyi 11 sahaya sürdük. İfadelerini kullanan Riekerink, oyuncularının da yorulduğunu da görmeyip, 79’a kadar oyuna müdahale etmemesi ile ve de 3 puan yerine 1 alarak taraftarları üzdü.

Galatasaray Teknik Direktör koltuğunda oturan tecrübeli çalıştırıcı Jan Olde Riekerink, Beşiktaş maçında yaptığı hazırlık ve planla da övgü alarak, 2-0 öne geçen takımına da maçın 79. dakikasına kadar müdahale de etmemesi ile de derbi maçında 2 puanı bırakarak sahadan ayrıldı ve taraftarını üzdü. Siyah-Beyaz kara kartal takımının, Vodafone Arena’da oynadığı maçlarını da çok iyi analiz eden taktikler geliştiren teknik adam ilk 15 dakikada çok iyi oyun ortaya koyduklarını açıkladı. Rakibi üzerinde müthiş baskı kurdu ve sonuca gittiklerini de ifade ederek Hollandalı hoca, tüm planlarını da bunu kırmak amacı ile yaptıklarını ifade etti ve sonrada n planlarının devam edememesi nedeni ile puanları bıraktıklarını ifade etti.

Oyundan Kopma Başladı

Riekerink, baskıyı atlattıktan kısa süre sonra yapacakları hücumlarla da goller bulmayı planlamışlardı. Rakibi karşısında da iyi pas trafiği ile maça haki olan, oyun planına da sadık kalan aslanlar istedikleri golü de, beklediklerinden bile çok erken bulunca da, hakimiyeti de tamamen alarak maça hakim oldular. İlk yarı da ise 2-0 lık gibi net bir skorla ayrılan ekip, herkes Galatasaray’ın, Vodafone Arena’da bu derbiden zaferle ayrılacağını bekliyordu. Fakat Galatasaray, dakikalar geçtikçe de maçtan da düşmeye ve kopmaya başladı. Bu dakikalarda da Riekerink’in 1-2 oyuncu değişikliği de yaparak, taze kanla da takımını tekrar can katacağı beklenirken Hollandalı hoca, oyunu izleyerek kadroyu sahada tutmaya karar verdi ve herkesi şaşırttı.

İnsan Üzülüyor

Maç sonunda ise kısa değerlendirme de bulunan ünlü teknik adam Riekerink, “İlk yarı da iyi maç çıkardık ve 2 gol de bularak ilk yarıyı galip kapattık ancak 2. Yarıda maalesef beklenen oyunu ortaya koyamadıklarını

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.