Son Dakika Haber

Real Madrid'de 10 Numaranın Yeni Sahibi Belli Oldu

Gelecek sezon kadro planlamasını sürdüren Real Madrid’de giden ve gelen oyuncuların olması ile birlikte forma numaralarında da değişiklikler geldi. Eflatun Beyazlılarda Theo Hernandez ve Dani Cabellos isimleri transfer edilirken kadrosunda bulunan bazı isimleri ise ya sattı ya da kiralık olarak gönderdi. Bu isimler arasında dikkat çeken isimler Pepe, Alvaro Morata ve James Rodriguez oldu. Kolombiyalı forvet arkası pozisyonunda forma giyen James, Bayern Münih takımına kiralandı. Madrid temsilcisinin 10 numaralı formasını geldiği günden beri terleten James’in gidişi ile bu formayı kimin alacağı konuşulmuştu. İşte bu formanın yeni sahibi açıklandı.

Yeni 10 Numara Luka Modric

Geldiği günden bu yana Eflatun Beyazlı dev kulübün orta sahasının vazgeçilmez oyuncularından biri olan Hırvat Luka Modric başarısının karşılığını en sonunda 10 numaralı forma ile aldı. Daha önceki sezonlarda 19 numaralı formayı sırtından taşıyan Modric gelecek sezon yeni numarası ile taraftarın karşısına çıkacak. Ayrca takımdaki diğer isimlerin forma numaraları aynı kalırken yeni oyunculardan Theo Hernandez 15, Dani Cabellos ise 24 numaralı formayı sırtında taşıyacak. 10 numaralı formanın önceki sahiplerinden bazıları şu isimlerden oluşmaktadır. James’ten önce Mesut Özil daha öncesinde ise Lass Diarra, Sneijder, Robinho, Figo, Seedorf gibi başarılı isimler bu formayı taşımışlardı.

Fahri İnce (fahri@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Avrupa'da Futbol" alanında içerik editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.