Son Dakika Haber

Real Madrid 16 Yaşındaki Yıldız Adayının Peşinde

Real Madrid, yeni bir Neymar’ın peşine düştü. Genç yıldızlara merak salan Real Madrid’in hedefinde yeni bir yıldız adayı var. 16 yaşındaki Flamengo oyuncusu Vinicius, önümüzdeki sene Real Madrid kadrosuna dahil edilebilir.

İmkanlar Seferber Edilecek

Real Madrid, bu oyuncuyu kadrosuna en kısa zamanda katmak istiyor. Bu süreçte de çalışmalarına devam eden dünya devi, oyuncuyu ancak 2018 yılında satın alabilir. Çünkü oyuncu henüz 16 yaşında ve 18 yaşına gelmesi beklenecek. Vinicius, şuan Flamengo U-20 takımında forma giyiyor. Aynı zamanda Vinicius, Güney Amerika U17 turnuvasında da turnuvanın en iyi futbolcusu seçildi. Transfer çalışmalarına yavaştan başlayan Real Madrid başkanı Florentino Perez, oyuncunun alınabilmesi için bütün imkanların kullanılacağını belirtti.

61 Milyon Euro Gözden Çıkarıldı

Real Madrid, Vinicius için 61 milyon Euro’yu gözden çıkardı. Oyuncunun serbest kalma bedeli ise 30 milyon Euro olarak belirlenmiş. Real Madrid, bu bedel için 45 milyon Euro teklifte bulundu. Aynı zamanda oyuncunun ailesine 8 milyon Euro, menajerine de 8 milyon Euro ücret verilecek. Hepsi bir araya geldiğinde de 61 milyon Euro yapıyor.

Barcelona da Peşindeydi

Oyuncuya ilk olarak Barcelona talip olmuştu. Real Madrid gibi çalışmalara erken başlayan ve Flamengo takımına güzel ücret teklifinde bulunan Barcelona, yine de geri çevrilmişti. Real Madrid, Barcelona’ya onay gelmediği için de biraz çekingen tutum sergiliyor. Önümüzdeki sene oyuncuya güzel bir teklif verilecek. Vinicius’a Neymar lakabı da takıldı.

Neymar Gibi Oynuyor

16 yaşında adından kısa zamanda söz ettirmeyi başaran Vinicius, Neymar stiliyle top koşturuyor. Bu yüzden Neymar lakabını alan oyuncu, tüm dünya kulüplerinin de hedefinde. Özellikle Barcelona, verdiği tekliften sonra Flamengo kapısından geri çevrildi. 2018 yılında ise Real Madrid, takıma güzel bir teklif vererek oyuncuyu almanın planlarını yapıyor. Gözden çıkarılan 61 milyon Euro, Flamengo tarafından kabul edilmeyebilir. Çünkü oyuncu, her gün farklı bir başarıya imza atıyor.

Fahri İnce (fahri@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Avrupa'da Futbol" alanında içerik editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.