Son Dakika Haber

Paris Saint German evinde rahat kazandı


Fransa Ligue 1’in 13. haftasında başkent ekibi Paris Saint German kendi evinde Nantes’i ağırladı. Paris Sait German favori oyuncularından Di Maria 13. dakikada gol perdesini aralayan isim oldu ve takımını 1-0 öne geçirdi. Paris Saint German’daki kötü performansı ile eleştirilen Di Maria bu söylentileri attığı gollerle boş çıkardığı gibi usta oyuncu gollerine bir yenisini daha ekledi.
Di Maria kendine geldi
Paris Saint German’ da sergilediği son hafta performansları sonrasında eleştirilere maruz kalan profesyonel oyuncu Nantes maçında kendine geldi. Takımını maçın 13. Dakikasında 1-0’ öne geçiren oyuncu hakkında yapılan olumsuz eleştirilere yönelik adeta cevap verdi. Birçok eleştirmen tarafından sıkça hedef alınan oyuncu attığı şık gol ile birlikte adeta eleştirmenlere gönderme yaptı. Dil uçuklatan bonservisinin de hakkını veren Di Maria Paris’teki geleceği hakkında da parlak bir izlenim uyandırdı. Başkent ekibi Saint German elde ettiği avantajlı skordan dolayı daha kontrollü ve daha savunmaya dayalı bir oyuna geçti. Elde ettiği skoru koruyan Paris Saint German ilk yarıyı 1-0’lık skor ile tamamlayarak soyunma odasına moralli bir şekilde gitti.
İkinci yarının başlaması ile birlikte oyun üstünlüğünü yine elinde tutan Paris Saint German yaptığı ataklarla birlikte Nantes takımını sık sık bunalttı. İkinci yarıya yenik durumda başlayan Nantes takımı Paris Saint German tarafından sık sık hücuma uğrasada beraberlik golünü bulmaya çalıştı. Birçok etkili atakta bulunan Nantes ev sahibi takımı bunaltsa da gol için yapılan son vuruşlarda etkili olamadı. 
Ev sahibi ekip kendini yormadı
Paris Saint German ilk yarıda elde ettiği skorun avantajı ile birlikte ofansif anlamda baskılı oynamadı. David Luiz ve Thiago Silva gibi çok soğukkanlı savunma hattını elinde bulunduran başkent takımı defansif anlamda Nantes karşısında herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmadı. Ev sahibi takımın kalecisi Sirigu’ya da defansif oyuncuların görevlerini eksiksiz yerine getirmesi ile birlikte pek iş düşmedi. Son dakikada kazandığı penaltı ile birlikte Nantes karşısında 2-0 öne geçen ev sahibi ekip maçın bu şekilde bitmesinin ardından taraftarlarının karşısında kazanmış oldukları 3 puan ile birlikte sahadan ayrıldı. 

 

Fahri İnce (fahri@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Avrupa'da Futbol" alanında içerik editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.