Son Dakika Haber

Ömer Toprak Resmen Borussia Dortmund'da!

Son yıllarda dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Ömer Toprak için Borussia Dortmund Kulübü sportif direktörü Michael Zor, “Onun kalitesinde bir oyuncuyu aldığımız için mutluyum. Futbol zekası çok iyi.” ifadesini kullandı. Giydiği takımlarda yakaladığı başarılar ile adından söz ettiren Ömer Toprak için son olarak Dortmund’un ilgi gösterdiği biliniyordu.

Transfer ile ilgili Şubat ayında “Leverkusen’de birbirinden güzel günler yaşadım. Burada milli futbolcu oldum ve takımın kaptanlığına kadar yükseldim. Yazın Dortmund'a gidiyorum. Yeni bir sayfa açıyorum ama geriye dönüp baktığımda burada yaşadığım hiçbir anı unutmam mümkün olmayacak.” sözleri ile transfer olduğunu açıklamıştı.

Dortmunda Yeniden Yapılanma

Kadrosunda birçok yıldız futbolcuyu barındıran Borussia Dortmund, teknik adamlık görevine Peter Bosz’u getirerek önümüzdeki sezon için iddialı ve güçlü bir kadro kurmak istiyorlar. Bu kapsamda defansın merkezine Ömer Toprak’ı transfer ederek, uluslararası deneyime sahip ve güçlü liderlik özelliklerini barındıran bir futbolcu ile transfer piyasasında hızlı bir başlangıç yapmış oldular. Dortmund'da merkez defans oyuncusu olarak oynayan birçok oyuncu ile rekabet halinde olacak olan Ömer Toprak'ın yeni takımında ve yeni teknik direktörü ile başarılı olup olmayacağı ilerleyen süreçte görülecektir.

()